محاسبه هزینه پستی، با روشی ساده و سریع

محاسبه هزینه پستی، با روشی ساده و سریع محاسبه هزینه پستی، با روشی ساده و سریع
 • 1400/06/29
 • 1808
 • 0
محاسبه هزینه پستی، با روشی ساده و سریع

هزینه پستی چیست؟ نحوه محاسبه هزینه پستی چگونه است؟ اگر در این موضوعات نیازمند اطلاعات هستید، با ما همراه باشید.

هنگامی که کسب و کارها بر روی بستر فناوری جای گرفتند و سعی کردند تمام خدمات و عملیات خود را بروز رسانی کنند، در وقت و هزینه‌های خود و مشتریان‌شان صرفه‌جویی زیادی شد و همچنین قابلیت اطمینان بسیاری از کارها بالا رفت.

فروشگاه اینترنتی یکی از نمودهای تجارت الکترونیک است که هزینه‌های مخصوص به خود را دارد. به دلیل دور بودن از مشتری، فروشنده‌های آنلاین موظف به ارسال کالای خریداری شده برای مشتری هستند. از این رو هزینه پست و نحوه محاسبه هزینه پستی برای فروشندگان بسیار مهم است. در ادامه اطلاعات لازم برای محاسبه هزینه پستی را برای شما شرح می‌دهیم.

محاسبه هزینه پستی

هزینه پستی مرسولات به چه عواملی بستگی دارد؟

وزن: یکی از عوامل موثر در محاسبه هزینه پستی وزن کالا می‌باشد. چراکه هزینه پستی بر اساسس پلکان وزنی زیاد شده و محاسبه می‌گردد. پس برای محاسبه هزینه پستی دقیق، وزن محصول خود را به درسنی وارد نمایید.

مبدا و مقصد: عامل دوم در محاسبه هزینه پستی مبدا و مقصد سفارش شما می‌باشد. برای محاسبه درست شهر و استان سفارش خود را به طور دقیق وارد نمایید.

مبلغ محصول: زمانی که قصد ارسال سفارشات به صورت پرداخت در محل را دارید حتما باید مبلغ محصول را وارد نمایید تا کارمزد سفارشات پرداخت در محل برای شما محاسیه شود. همچنین هزینه بیمه نیاز به میلغ محصولات دارد، چراکه هم کارمزد پرداخت در محل و هم بیمه درصدی از مبلغ محصول می‌باشد.

سامانه محاسبه تعرفه پستی

مرجع معتبر برای اطلاع از هزینه پستی

یکی از بسترهای مناسب و معتبر از طریق لینک محاسبه هزینه پستی است که با می‌توان با استفاده از نرم افزاری که شرکت پست و همچنین شرکت پایگان روی سایت خود قرار داده‌اند، هزینه پستی را محاسبه کرد. این امر باعث می‌شود تا بدون تماس یا مراجعه حضوری از تعرفه پست یک مرسوله اطلاع یافت.

با استفاده از این خدمت شفافیت در محاسبه هزینه بالا می رود و هموطنان می‌توانند با خیال آسوده هزینه‌های ارسال کالای خود را محاسبه کنند. در سایت پایگان در صفحه اول باکس محاسبه هزینه  جهت محاسبه هزینه پستی طراحی شده است. می‌بایست اطلاعاتی از قبیل وزن، قیمت محصول و نوع پرداخت وارد شود تا محاسبه هزینه پستی به درستی انجام شود.

برای این منظور می‌توانید با مراجعه به لینک https://payegan.ir/ هزینه پستی مرسولات خود را محاسبه کنید. بعد از محاسبه هزینه پستی می‌توانید هزینه انبارداری، بسته بندی، کارمزد پرداخت در محل و جمع آوری را نیز محاسبه کنید و هزیه‌های بک سفارش را در فاکتور نهایی مشاهده کنید.

محاسبه هزینه پستی

بعد از محاسبه هزینه پستی با ثبت نام در سایت پایگان، کارشناسان ما جهت مشاوره و راهنمایی جهت همکاری با شما تماس خواهند گرفت.

لطفا ما را از نظرات و تجربیات خود در مورد این مطلب بهره‌مند سازید.

0 دیدگاه

ما در تلاشیم تا با همدیگر مطالب زیادی یاد بگیریم

انواع روش‌های ارسال کالا
10آذر
 • 0
 • 1267

انواع روش‌های ارسال کالا

برای ارسال کالا و محصول فروشگاه‌های اینترنتی روش‌های مختلفی مانند ارسال کالا با شرکت پست، ارسال محصول توسط پیک شخصی فروشگاه، ارسال کالا با استفاده از شرکت‌هایی مانند تیپاکس و ارسال محصول با شرکت‌های واسط پستی مانند پایگان وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارد که در این مقاله به صورت کامل شرح داده

ادامه مطلب
مزایا و معایب سیستم پرداخت در محل
17آذر
 • 0
 • 2775

مزایا و معایب سیستم پرداخت در محل

سیستم پرداخت در محل با توضیح؛ پرداخت به صورت نقدی هنگام تحویل کالا یا همان  COD- Cash On Delivery، یک سرویس محبوب برای پرداخت در خرید و فروش‌های اینترنتی است. COD به خریداران اجازه می‌دهد که از طریق پول نقد و یا عابر بانک، در زمان تحویل سفارش، هزینه محصول و کالای خریداری شده را پرداخت کنند. تحقیقات نشان

ادامه مطلب
بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا
30آذر
 • 1
 • 2983

بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا

ارسال کالا در طول تاریخ به عنوان بخش مهمی از تجارت و بازرگانی همیشه مطرح بوده است. طبق گفته مورخان اولین بار در حدود 12هزار سال پیش شبکه‌ای برای حمل و نقل و ارسال کالا در خاورمیانه ایجاد شد. اولین کالای تجاری ابسیدین یا سنگ آتشفشانی بود که از آناتولی به ایران و بین النهرین ارسال می‌شد. در آن زمان کار حمل و نقل و ارسال کالا توسط ش

ادامه مطلب
رهگیری مرسولات پستی
25دی
 • 0
 • 760

رهگیری مرسولات پستی

رهگیری مرسولات (پستی و غیره) یکی از نکات مهم برای نگهداشت مشتری در فروش‌های اینترنتی است. زمانی که شما به عنوان یک فروشگاه آنلاین محصولی را برای مشتری ارسال می‌کنید، روند ارسال و وضعیت سفارش برای مشتری بسیار مهم است. اهمیت رهگیری مرسولات بخصوص در سفارشات آنلاین که از قبل پول پرداخت شده دوچندان می‌شود، چراکه اعتماد مشتری ب

ادامه مطلب
ارسال کالای شکستنی و مایعات با پست
03اسفند
 • 0
 • 1580

ارسال کالای شکستنی و مایعات با پست

ارسال کالا در طول تاریخ به عنوان بخش مهمی از تجارت و بازرگانی مطرح بوده است. طبق گفته مورخان در حدود ۱۲هزار سال پیش شبکه‌ای برای حمل و نقل کالا در خاورمیانه ایجاد شد. اولین کالای تجاری ابسیدین یا سنگ آتشفشانی بود که از آناتولی به ایران و بین النهرین ارسال می‌شد. در آن زمان کار ارسال کالا

ادامه مطلب
سریع‌ترین روش ارسال کالا
16اسفند
 • 0
 • 976

سریع‌ترین روش ارسال کالا

فروشگاه‌های اینترنتی برای ارسال کالا به به مشتریان خود با توجه به نوع محصول، هزینه در نظر گرفته شده برای ارسال، درخواست مشتری و بسیاری موارد دیگر، روش مناسب ارسال کالا را انتخاب می‌کنند.

در این میان بعضی

ادامه مطلب
تماس با ما: 54124-021