سریع ترین و راحت ترین روش محاسبه هزینه پستی در پایگان

سریع ترین و راحت ترین روش محاسبه هزینه پستی در پایگان سریع ترین و راحت ترین روش محاسبه هزینه پستی در پایگان
 • 1400/06/29
 • 33599
 • 1
سریع ترین و راحت ترین روش محاسبه هزینه پستی در پایگان

هزینه پستی چیست؟ نحوه محاسبه هزینه پستی پایگان چگونه است؟ اگر در این موضوعات نیازمند اطلاعات هستید، با ما همراه باشید.

هنگامی که کسب و کارها بر روی بستر فناوری جای گرفتند و سعی کردند تمام خدمات و عملیات خود را بروز رسانی کنند، در وقت و هزینه‌های خود و مشتریان‌شان صرفه‌جویی زیادی شد و همچنین قابلیت اطمینان بسیاری از کارها بالا رفت.

فروشگاه اینترنتی یکی از نمودهای تجارت الکترونیک است که هزینه‌های مخصوص به خود را دارد. به دلیل دور بودن از مشتری، فروشنده‌های آنلاین موظف به ارسال کالای خریداری شده برای مشتری هستند. از این رو هزینه پست و نحوه محاسبه هزینه پستی برای فروشندگان بسیار مهم است. در ادامه اطلاعات لازم برای محاسبه هزینه پستی را برای شما شرح می‌دهیم.

محاسبه هزینه پستی

ویژگی محاسبه هزینه پستی

محاسبه هزینه پستی معمولاً بر اساس ویژگی‌های زیر انجام می‌شود:

1. وزن: وزن بسته یکی از عوامل مهم در محاسبه هزینه پستی است. بسته‌های سنگین‌تر هزینه بیشتری دارند.

2. اندازه: اندازه بسته نیز تأثیر زیادی بر هزینه پستی دارد. بسته‌های بزرگتر اغلب هزینه بیشتری دارند.

3. مسافت: مسافت بین مبدأ و مقصد نیز به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در محاسبه هزینه پستی محسوب می‌شود. هزینه بسته‌ها بیشتر خواهد شد اگر مسافت بین مبدأ و مقصد بیشتر باشد.

4. نوع خدمات پستی: نوع خدمات پستی نیز به عنوان یکی از عوامل مؤثر در هزینه پستی محسوب می‌شود. بسته‌هایی که با خدمات اولویت دار ارسال می‌شوند، هزینه بیشتری دارند.

5. بیمه: اگر بیمه برای بسته خریداری شود، هزینه پستی بیشتر خواهد شد.

6. نوع بسته: نوع بسته نیز تأثیر زیادی بر هزینه پستی دارد. بسته‌هایی که نسبت به آسیب‌پذیری بیشتری در برابر ضربه‌ها و شوک‌ها بیشتری دارند، هزینه بیشتری دارند.

7. مقصد: مقصد نیز به عنوان یکی دیگر از عوامل مهم در محاسبه هزینه پستی در نظر گرفته می‌شود. هزینه ارسال بسته به مقصد‌های دورتر بیشتر است.

در کل، محاسبه هزینه پستی بر اساس ویژگی‌های فوق انجام می‌شود و می‌تواند برای هر بسته متفاوت باشد. برخی از شرکت‌های پستی نیز به کمک برنامه‌های کامپیوتری و سامانه‌های آنلاین، امکان محاسبه هزینه پستی برای بسته‌ها را فراهم می‌کنند.

 

محاسبه هزینه پستی در پایگان 

هزینه پستی مرسولات به چه عواملی بستگی دارد؟

وزن: یکی از عوامل موثر در محاسبه هزینه پستی وزن کالا می‌باشد. چراکه هزینه پستی بر اساسس پلکان وزنی زیاد شده و محاسبه می‌گردد. پس برای محاسبه هزینه پستی دقیق، وزن محصول خود را به درسنی وارد نمایید.

مبدا و مقصد: عامل دوم در محاسبه هزینه پستی مبدا و مقصد سفارش شما می‌باشد. برای محاسبه درست شهر و استان سفارش خود را به طور دقیق وارد نمایید.

مبلغ محصول: زمانی که قصد ارسال سفارشات به صورت پرداخت در محل را دارید حتما باید مبلغ محصول را وارد نمایید تا کارمزد سفارشات پرداخت در محل برای شما محاسیه شود. همچنین هزینه بیمه نیاز به میلغ محصولات دارد، چراکه هم کارمزد پرداخت در محل و هم بیمه درصدی از مبلغ محصول می‌باشد.

سامانه محاسبه تعرفه پستی

مرجع معتبر برای اطلاع از هزینه پستی

یکی از بسترهای مناسب و معتبر از طریق لینک محاسبه هزینه پستی پایگان است که با می‌توان با استفاده از نرم افزاری که شرکت پست و همچنین شرکت پایگان روی سایت خود قرار داده‌اند، هزینه پستی را محاسبه کرد. این امر باعث می‌شود تا بدون تماس یا مراجعه حضوری از تعرفه پست یک مرسوله اطلاع یافت.

با استفاده از این خدمت شفافیت در محاسبه هزینه بالا می رود و هموطنان می‌توانند با خیال آسوده هزینه‌های ارسال کالای خود را محاسبه کنند. در سایت پایگان در صفحه اول باکس محاسبه هزینه  جهت محاسبه هزینه پستی طراحی شده است. می‌بایست اطلاعاتی از قبیل وزن، قیمت محصول و نوع پرداخت وارد شود تا محاسبه هزینه پستی به درستی انجام شود.

برای این منظور می‌توانید با مراجعه به لینک https://payegan.ir/ هزینه پستی مرسولات خود را محاسبه کنید. بعد از محاسبه هزینه پستی می‌توانید هزینه انبارداری، بسته بندی، کارمزد پرداخت در محل و جمع آوری را نیز محاسبه کنید و هزیه‌های بک سفارش را در فاکتور نهایی مشاهده کنید.

 

 

سوالات متداول

 • آیا بسته‌هایی با اندازه بزرگتر همیشه هزینه بیشتری دارند؟

عموماً بسته‌هایی با اندازه بزرگتر هزینه بیشتری دارند، اما در برخی موارد ممکن است هزینه بسته‌هایی با اندازه کوچکتر از بسته‌هایی با اندازه بزرگتر بیشتر باشد. به عنوان مثال، اگر بسته با اندازه کوچکتری را برای مسافت طولانی ارسال کنید، هزینه پستی آن بیشتر از بسته با اندازه بزرگتری که برای مسافت کوتاهتری ارسال می‌شود، ممکن است بیشتر باشد.

 • آیا بسته‌هایی با اندازه بزرگتر برای پست‌های داخلی هم استفاده می‌شوند؟

بله، بسته‌هایی با اندازه بزرگتر برای پست‌های داخلی نیز استفاده می‌شوند. در واقع، در بسیاری از موارد، شرکت‌های پستی برای حمل بسته‌های بزرگتر انواع خدمات پستی را ارائه می‌کنند. این خدمات شامل خدمات پستی سنگین، خدمات باربری و خدمات پستی اولویت دار می‌شود.

 

بعد از محاسبه هزینه پستی با ثبت نام در سایت پایگان، کارشناسان ما جهت مشاوره و راهنمایی جهت همکاری با شما تماس خواهند گرفت.

لطفا ما را از نظرات و تجربیات خود در مورد این مطلب بهره‌مند سازید.

1 دیدگاه

 • avatar

ما در تلاشیم تا با همدیگر مطالب زیادی یاد بگیریم

مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب
11شهریور
 • 0
 • 2693

مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب

امروزه فروش کتاب به صورت آنلاین بسیار رونق پیدا کرده است و مشتریان می توانند بسیاری از عنوان کتاب های کمیاب را از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری کنند. بر این اساس فروشگاه های آنلاین کتاب برای ارسال کتاب باید از خدمات پستی رسمی و معتبر استفاده کنند. در اکثر شهرهای بزرگ، شرکت‌ های پستی معتبری وجود دارند که خدمات ارسال کت

ادامه مطلب
ارسال مرسوله آنلاین با پایگان
12شهریور
 • 0
 • 942

ارسال مرسوله آنلاین با پایگان

در دنیای امروز، ارسال مرسوله‌ها به سرعت و امانت بالا اهمیت بسیاری دارد. یکی از راه‌های پرطرفدار برای ارسال مرسوله آنلاین، استفاده از سرویس‌های ارسال پیک مانند "پایگان" می‌باشد. پایگان یکی از پیشروهای ایرانی در زمینه ارائه خدمات ارسال سریع و آنلاین می‌باشد که با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته، به مشت

ادامه مطلب
ارسال مرسوله یک روزه با پایگان
12شهریور
 • 5
 • 1630

ارسال مرسوله یک روزه با پایگان

ارسال مرسوله‌ها و بسته‌ها با سرعت و امانت بالا از جمله نیازهای اساسی هر سازمان یا فردی است که در فعالیت‌های روزمره خود نیازمند ارسال و دریافت مرسوله‌ها می‌باشد. یکی از راه‌های موثر و محبوب برای انجام این فرآیند، استفاده از خدمات پیک و ارسال مرسوله یک روزه با شرکت‌هایی مانند "پایگان" می‌باشد. پایگان ب

ادامه مطلب
افزایش تعرفه های پست در سال 1403
19اردیبهشت
 • 2
 • 4593

افزایش تعرفه های پست در سال 1403

افزایش تعرفه های پست از سمت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به صورت سالانه و گاها طی چند مرحله انجام می‌شود. از آنجایی که تعرفه نهایی قابل پرداخت در شرکت پست، شامل موارد گوناگونی است، در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با این موارد آشنا کنیم تا بتونید دقیق

ادامه مطلب
لیست ممنوعات پستی سال 1403
03تیر
 • 0
 • 149

لیست ممنوعات پستی سال 1403

از آنجایی که در سال 1403 شرکت پست به ارائه‌ی جدیدی از لیست ممنوعات پستی سال 1403 پرداخته است، در این مقاله لیست ممنوعات پستی را با شما اشتراک می‌گذاریم تا ارسالی امن را تجربه کنید.

ادامه مطلب
تماس با ما: 54124-021