بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا

بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا
 • 1400/09/30
 • 4014
 • 1
بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا

ارسال کالا در طول تاریخ به عنوان بخش مهمی از تجارت و بازرگانی همیشه مطرح بوده است. طبق گفته مورخان اولین بار در حدود 12هزار سال پیش شبکه‌ای برای حمل و نقل و ارسال کالا در خاورمیانه ایجاد شد. اولین کالای تجاری ابسیدین یا سنگ آتشفشانی بود که از آناتولی به ایران و بین النهرین ارسال می‌شد. در آن زمان کار حمل و نقل و ارسال کالا توسط شخص بازرگان انجام می‌شد. با گذشت سال‌ها و همگام با گسترش تجارت و بازرگانی صنعت لجستیک نیز پیشرفت چشمگیری کرد و امروزه شاهد حضور شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی مانند DHL هستیم که ارسال کالا را به صورت تخصصی در تمام نقاط کره زمین انجام می‌دهند.

امروزه با افزایش فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی و توجه مردم به خرید غیرحضوری و سرویس پرداخت در محل روش ارسال کالا و انتخاب بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

با توجه به گسترش فعالیت و نیازهای فروشگاه‌های اینترنتی در حال حاضر شاهد آن هستیم که روش‌های ارسال کالا هم بسیار متنوع شده‌اند و برای ارسال کالا و انتخاب بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا گزینه‌های زیادی پیش روی فروشگاه‌های اینترنتی قرار دارد.

ما در پایگان تصمیم گرفته‌ایم که در این مقاله پاسخ بسیاری از سوالات فروشگاه‌های اینترنتی را در رابطه با بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا بدهیم و با معرفی انواع روش‌های ارسال کالا به فروشگاه‌ها و کسب و کارهای اینترنتی کمک کنیم تا به راحتی بتوانند بهترین روش ارسال کالا متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنند و با بیان نکات ریز  و کلیدی کمک کنیم تا علاوه بر انتخاب بهترین، فروشگاه‌ها بتوانند از ارزان‌ترین روش ارسال کالا هم بهره‌مند شوند.

بهترین روش های ارسال کالا

بهترین روش ارسال کالا

یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن فروش بالا و موفق در فروش‌های آنلاین، انتخاب بهترین روش ارسال کالا است که موارد زیادی را در بر می‌گیرد. فروشندگان باید با توجه به طبقه‌ی مشتریان خود و درخواست آنها و نوع محصول بهترین روش ارسال را انتخاب کنند تا فروش خوبی داشته باشند.

منظور از بهترین روش ارسال کالا رعایت موارد زیر می‌باشد:

 •    وسیله نقلیه مناسب با نوع محصول
 •    هزینه ارسال مناسب با توجه به طبقه مشتری و خواسته او
 •   استفاده از شرکت‌های پستی معتبر برای اطمینان بخشیدن به مشتری

 

لزوما بهترین روش ارسال کالا برای فروشندگان آنلاین، ارزان‌ترین روش ارسال کالا نیست، توجه به شرایط گفته شده می‌تواند به شما کمک کند بهترین روش ارسال کالا را با توجه به نیاز مشتری و نوع محصول خود انتخاب کنید و در کنار آن مدیریت هزینه‌های ارسال و لجستیک را نیز داشته باشید تا به بالاترین حد ممکن سود دست پیدا کنید. علاوه بر آن وفاداری و خرید مجدد مشتری را نیز داشته باشید.

انتخاب بهترین روش ارسال کالا نیازمند بررسی تمام شرکت‌های پست خصوصی و روش‌های ارسال کالا است. شما می‌توانید با یک مشاور متخصص در این زمینه صحبت کنید و با سایت‌های شرکت‌های پستی را بررسی کنید تا به اطلاعات مورد نیاز و صحیح دست پیدا کنید.

ما در این مقاله با معرفی بهترین روش‌های ارسال کالا و معرفی ویژگی‌های آنها به شما کمک می‌کنیم تا انتخاب درستی داشته باشید.

ارازن‌ترین روش ارسال کالا

ارسال کالا مسئله ی بسیار مهمی است و شناخت ارزان‌ترین روش‌های ارسال کالا به فروشگاه‌های اینترنتی کمک می‌کند تا کالا را با بهترین روش ممکن و مناسب‌ترین هزینه به دست مشتری برسانند.

گاهی اوقات تنها مسئله مهم برای فروشندگان آنلاین صرفه جویی در هزینه‌ها است. از این رو می‌توانند با شناخت درست شرکت‌های پستی خصوصی و دولتی با توجه به نیاز خود و مشتری ارزان‌ترین روش ارسال کالا را انتخاب کنند.  

ارزان ترین روشهای ارسال کالا

بررسی بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا

در اینجا به بررسی بهترین روش‌های ارسال کالا می پردازیم و هزینه‌های آن را بررسی می‌کنیم تا با انتخاب بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا بتوانید فروش خوبی را داشته باشید.

1- ارسال کالا با پست پیشتاز: ارسال کالا با پست پیشتاز به 3 صورت امکان پذیر است. با این روش شما می‌توانید به سراسر کشور ارسال کالا داشته باشید. هزینه متوسط این روش بین 10 الی 25 هزار تومان می‌باشد.

روش اول مراجعه به باجه پستی است که در این روش با سپردن محصول به باجه پستی، همان جا بسته بندی مناسب توسط پست انجام می‌شود و ارسال کالا صورت می‌گیرد. هزینه این روش در مقایسه با روش بعدی که ارسال برای فروشگاه‌های اینترنتی است، حدود 5 الی 6 هزار تومان بیشتر است.

روش دوم ارسال کالا با پست پیشتاز به وسیله قرارداد با شرکت پست برای فروشگاه‌های اینترنتی است که مطالب آن را می‌توانید در مقاله قرارداد با شرکت پست برای فروشگاه‌های اینترنتی، به صورت کامل بخوانید. در این روش بعد از قرارداد با شرکت پست شما می‌توانید از پنل پستی استفاه کنید و بعد از بسته بندی محصولات توسط خودتان، طبق خواسته شما سفارشات جمع آوری شده و  به سراسر کشور ارسال می‌شوند. هزینه این روش نسبت روش قبلی بسیار یه صرفه‌تر است.

روش سوم که ارزان‌ترین روش ارسال کالا با پست پیشتاز توسط شرکت‌های واسط پستی است. در این روش شما می‌توانید بسته‌بندی خود را نیز به این شرکت‌ها بسپارید و علاوه بر آن شرکت‌های بزرگ پستی مثل پایگان با قرارداد و تخفیف‌هایی که دارند، هزینه ارسال شما را تا حد زیادی نسبت به روش دوم کاهش می‌دهند.

2- ارسال کالا  با شرکت‌های پستی خصوصی: شرکت‌های پستی خصوصی دارای نمایندگی‌های ارسال در سراسر کشور هستند و با پیک‌های اختصاصی ارسال کالا را انجام می‌دهند. در این روش امکان ارسال کالا به سراسر کشور وجور ندارد. هزینه متوسط ارسال کالا بین20  الی 50 هزار تومان است.

 این شرکت‌ها باداشتن نمایندگی در برخی استان ها و شهرها بهترین روش ارسال کالا را برای فروشگاه‌های اینترنتی انجام می‌دهند. همچنین ممکن است خدمات انبارداری و بسته بندی را نیز انجام دهند. در این روش هزینه ارسال کالا نسبت به ارسال کالا با پست پیشتاز افزایش می‌یابد اما زمان ارسال ممکن است تا 2 روز یا بیشتر کاهش پیدا کند. در این روش شما می توانید کار بسته بندی را نیز به این شرکت‌ها بسپارید.

3- ارسال کالا با پیک‌های موتوری: در این روش امکان ارسال کالا به سراسر کشور وجود ندارد. هزینه متوسط ارسال کالا در این روش بسیار متغیر است و بر اساس حقوق پیک شما و یا هزینه‌ای است که پیک درخواست می‌کند.

 در این روش فروشگاه‌های اینترنتی با استخدام پیک ارسال کالا را انجام می‌دهند. هزینه‌ها در این روش ارسال کالا ممکن است بسیار بالا باشد و همچنین دغدغه‌های زیادی را برای فروشگاه به دلیل مدیریت پیک به بار می‌آورد. مشکل دیگر در این روش این است که ارسال کالا فقط در همان شهری که فروشگاه مستقر است، امکان پذیر است و ارسال کالا به سایر شهرهای کشور مشکل ساز می‌شود. در این روش نیز می توان بدون استخدام پیک و در لحظه‌ی ارسال، از پیک‌های بیرونی استفاده کرد که این روش باز مشکل ساز است. اول اینکه هزینه ارسال کالا نامشخص است و ممکن است با هر بار درخواست پیک، هزینه متفاوتی اعلام شود. همچنین ممکن است مشکلاتی برای بسته از جمله گم شدن، دزدیده شدن و آسیب دیدن، پیش بیاید. به علاوه اینکه همان مشکل عدم ارسال کالا به سایر شهرها نیز هنوز پابرجاست.

در جدول زیر شما می توانید در یک مقایسه کلی ارزانترین و بهترین روش ارسال کالا را انتخاب کنید

مقایسه روش های ارسال کالا

با توجه به بهترین روش های ارسال کالا  که در بالا توضیح داده شد، شما می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا را با توجه به شرایط فروشگاه خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ارسال کالا نکته بسار مهمی در فروش‌های آنلاین است.

نیاز به شرکتی امین، فعال و همچنین قانونی در زمینه ارسال کالا و همچنین انتخاب ارزان‌ترین روش ارسال کالا از اساسی‌ترین نیازهای فروشگاه‌های اینترنتی است. بهترین روش‌های ارسال کالا که در بالا گفته شد همه می توانند مورد استفاده قرار بگیرند اما برخی روش‌ها مثل ارسال با پیک‌های موتوری پیشنهاد نمی شود چرا که فاکتور ارسال امن و پرداخت درب منزل برای این روش‌ها وجود ندارد. یکی از بهترین و امن‌ترین روش‌های ارسال کالا همکاری با شرکت های لجستیکی است که علاوه بر ارسال سریع، هزینه‌های مقرون به صرفه‌ای را به شما ارائه می‌دهند.

خدمات ارسال پایگان

لطفا ما را از نظرات و تجربیات خود در مورد این مطلب بهره‌مند سازید.

1 دیدگاه

 • avatar
  ع رحمتی ۰۹۱۲۱۲۲۹۷۲۷

  سلام.بنده یکی از مشتریان شما هستم ،متاسفانه یک خرید اینترنتی کردم قیمت ارسال یک جفت بوت شماره ۴۲شما باقیمتی که در سایت بود تفاوت داشت فاکتور بنده بافاکتوری که به پست داده بودید فرق میکرد.یعنی عملا مسول فروش شما کلاه برداری کرده وقیمتش برای بنده بجای ۲۳۹۰۰۰۰ریال ۲۴۲۰۰۰۰ریال محاسبه شده بود .اینکار بجزبیاعتباری شرکت شما یک نوع کلاه برداری ودزدی تلقی میشه.

ما در تلاشیم تا با همدیگر مطالب زیادی یاد بگیریم

انواع روش‌های ارسال کالا
10آذر
 • 0
 • 1662

انواع روش‌های ارسال کالا

برای ارسال کالا و محصول فروشگاه‌های اینترنتی روش‌های مختلفی مانند ارسال کالا با شرکت پست، ارسال محصول توسط پیک شخصی فروشگاه، ارسال کالا با استفاده از شرکت‌هایی مانند تیپاکس و ارسال محصول با شرکت‌های واسط پستی مانند پایگان وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارد که در این مقاله به صورت کامل شرح داده

ادامه مطلب
مزایا و معایب سیستم پرداخت در محل
17آذر
 • 0
 • 5000

مزایا و معایب سیستم پرداخت در محل

سیستم پرداخت در محل با توضیح؛ پرداخت به صورت نقدی هنگام تحویل کالا یا همان  COD- Cash On Delivery، یک سرویس محبوب برای پرداخت در خرید و فروش‌های اینترنتی است. COD به خریداران اجازه می‌دهد که از طریق پول نقد و یا عابر بانک، در زمان تحویل سفارش، هزینه محصول و کالای خریداری شده را پرداخت کنند. تحقیقات نشان

ادامه مطلب
بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا
30آذر
 • 1
 • 4014

بهترین و ارزان‌ترین روش ارسال کالا

ارسال کالا در طول تاریخ به عنوان بخش مهمی از تجارت و بازرگانی همیشه مطرح بوده است. طبق گفته مورخان اولین بار در حدود 12هزار سال پیش شبکه‌ای برای حمل و نقل و ارسال کالا در خاورمیانه ایجاد شد. اولین کالای تجاری ابسیدین یا سنگ آتشفشانی بود که از آناتولی به ایران و بین النهرین ارسال می‌شد. در آن زمان کار حمل و نقل و ارسال کالا توسط ش

ادامه مطلب
رهگیری مرسولات پستی
25دی
 • 4
 • 2624

رهگیری مرسولات پستی

رهگیری مرسولات (پستی و غیره) یکی از نکات مهم برای نگهداشت مشتری در فروش‌های اینترنتی است. زمانی که شما به عنوان یک فروشگاه آنلاین محصولی را برای مشتری ارسال می‌کنید، روند ارسال و وضعیت سفارش برای مشتری بسیار مهم است. اهمیت رهگیری مرسولات بخصوص در سفارشات آنلاین که از قبل پول پرداخت شده دوچندان می‌شود، چراکه اعتماد مشتری ب

ادامه مطلب
ارسال کالای شکستنی و مایعات با پست
03اسفند
 • 0
 • 2720

ارسال کالای شکستنی و مایعات با پست

ارسال کالا در طول تاریخ به عنوان بخش مهمی از تجارت و بازرگانی مطرح بوده است. طبق گفته مورخان در حدود ۱۲هزار سال پیش شبکه‌ای برای حمل و نقل کالا در خاورمیانه ایجاد شد. اولین کالای تجاری ابسیدین یا سنگ آتشفشانی بود که از آناتولی به ایران و بین النهرین ارسال می‌شد. در آن زمان کار ارسال کالا

ادامه مطلب
سریع‌ترین روش ارسال کالا
16اسفند
 • 2
 • 1398

سریع‌ترین روش ارسال کالا

فروشگاه‌های اینترنتی برای ارسال کالا به به مشتریان خود با توجه به نوع محصول، هزینه در نظر گرفته شده برای ارسال، درخواست مشتری و بسیاری موارد دیگر، روش مناسب ارسال کالا را انتخاب می‌کنند.

در این میان بعضی

ادامه مطلب
تماس با ما: 54124-021