مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب

 • صفحه اصلی
 • وبلاگ
 • مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب
مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب
 • 1402/06/11
 • 2692
 • 0
مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب

فرآیند ارسال کتاب توسط فروشگاه آنلاین


یک فروشگاه آنلاین کتاب برای ارسال کتاب با پست باید مراحل زیر را طی کند تا بسته پستی حاوی کتاب در سلامت کامل به دست مشتریان برسد.


1.  بررسی شرایط و قوانین شرکت پستی:

قبل از شروع هرگونه فرآیند ارسال، بهتر است شرایط و قوانین شرکت پستی مورد نظر را بررسی کنید. این شرایط شامل وزن و ابعاد مجاز بسته، قیمت ‌ها، بیمه و خدمات اضافی می‌ شوند.

2. بسته‌ب ندی مناسب:

برای ارسال کتاب، از بسته ‌بندی مناسب استفاده کنید. از جعبه‌های مقاوم به اندازه کافی استفاده کنید تا کتاب در طول حمل و نقل محافظت شود. همچنین، از مواد محافظتی مانند پلاستیک حباب دار، تخته فلزی یا پلاستیکی استفاده کنید.

3. ثبت اطلاعات مشتری در برچسب آدرس:

برای ارسال کتاب، شما باید برچسب آدرس کامل را روی بسته قرار دهید. در این بخش، مشخصات فروشگاه آنلاین و مشخصات گیرنده ثبت می شود. 

همچنین میتوانید بخوانید: معرفی بهترین شرکت های پستی ایران

4. انتخاب بهترین خدمات پستی:

شرکت ‌های پستی معمولا خدمات مختلفی را ارائه می‌ دهند، از جمله پست سفارشی، پست اولویتی، پست اکسپرس و خدمات بیمه. بر اساس نیازهای خود و نیازهای مشتری، خدمات مناسب را انتخاب کنید.

5.پیگیری بسته پستی ارسالی:

پس از ارسال بسته با پست، شما می ‌توانید با استفاده از شماره پیگیری که از شرکت پستی دریافت کرده‌اید، مراحل ارسال کتاب تا مقصد را دنبال کنید. این فرایند ارسال بسته به خدمات انتخابی و محل فروشگاه و گیرنده، زمان تحویل بسته ممکن است متفاوت باشد.
در نهایت باید گفت، با توجه به شرایط و نیازهای خود، بهتر است با شرکت پستی مورد نظر خود تماس بگیرید و اطلاعات دقیق تری درباره فرآیند ارسال کتاب به فروشگاه آنلاین کسب کنید.

هزینه ارسال کتاب با پست


هزینه ارسال کتاب با پست بسته با میزان وزن و ارزش کتاب‌ها متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی اغلب شرکت ‌های پستی، در راستای تسهیل شرایط برای مشتریان خود، ابزارهای محاسبه آنلاین را در وب سایت خود قرار داده اند. در واقع با وارد کردن اطلاعات مربوط به وزن، ابعاد، مبدأ و مقصد بسته پستی، می ‌توانید هزینه تقریبی برای ارسال کتاب های مورد نظر خود را محاسبه کنید.

محاسبه هزینه پستی در پایگان  

یک روش دیگر، برای دریافت اطلاعات دقیق درباره هزینه ارسال کتاب، تماس با شرکت پستی مورد نظر است. کارشناسان پشتیبانی دفاتر پستی، اطلاعات دقیقی درباره هزینه ارسال کتاب به شما خواهند داد. در این راستا، می‌توانید جزئیات بسته مانند وزن، ابعاد و مبدأ و مقصد را ارائه دهید تا هزینه تقریبی را بررسی کنند.

تماس با پایگان:66465122 - 021


بر این اساس توجه داشته باشید که هزینه ارسال کتاب با پست ممکن است بر اساس عوامل مختلفی مانند وزن، ابعاد، مبدأ و مقصد بسته، نوع خدمات پستی و هرگونه خدمات اضافی متغیر باشد. در این بین هر چه میزان وزن و ابعاد بسته پستی شما بیشتر باشد، به همان میزان باید هزینه بیشتری برای ارسال کتاب ها پرداخت کنید. البته برخی از شرکت‌ های پستی محدودیت‌ هایی در مورد وزن و ابعاد بسته قائل هستند و ممکن است برای ارسال بسته ‌هایی بیش از ظرفیت، هزینه‌های بیشتری از شما مطالبه شود. 


در نهایت، بهتر است با شرکت پستی مورد نظر خود تماس بگیرید و جزئیات دقیق تری درباره روش محاسبه هزینه ارسال و هرگونه خدمات اضافی که ارائه می‌دهند، بدست آورید

محدودیت‌ های ارسال کتاب با پست


همانطور که گفته شد، شرکت‌ های پستی معمولا محدودیت‌ هایی در مورد وزن و ابعاد بسته اعمال می کنند. این محدودیت ‌ها در راستای مدیریت حمل و نقل بسته ‌ها و ایمنی کارکنان و تسهیلات پستی در نظر گرفته می ‌شوند. این محدودیت ‌ها در شرکت‌های پستی مختلف با خدمات متنوع هر شرکت پستی متفاوت باشند.
از رایج ترین محدودیت‌ های رایج مربوط به وزن و ابعاد بسته می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 •  حداکثر وزن بسته: شرکت ‌های پستی معمولا حداکثر وزن بسته‌ پستی را مشخص می‌ کنند. در صورتی که وزن بسته شما بیش از حداکثر وزن مجاز باشد با از خدمات پستی دیگری برای ارسال کتاب‌ های مورد نظر خود استفاده کنید.
 •  حداکثر ابعاد بسته: شرکت ‌های پستی، محدودیت هایی را درباره حداکثر ابعاد بسته ‌ها لحاظ می کنند. این محدودیت‌ ها شامل طول، عرض و ارتفاع بسته است. اگر ابعاد بسته از حداکثر مجاز بیشتر باشد، باید هزینه پستی بیشتری پرداخت کنید. 


بر این اساس هر شرکت پستی، خدمات ویژه ای را در ارسال مرسولات پستی ارائه می دهند که قبل از اقدام برای هماهنگی لازم است که با کارشناسان آنها تماس بگیرید.

تماس با پایگان:66465122 - 021


مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب


مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب، استفاده از جعبه محکم و مقاوم و بسته بندی مناسب آن است. کتاب ها باید به گونه ای بسته بندی شوند که در برابر ضربه و آسیب محافظت شوند. همچنین باید از بسته بندی استفاده شود که اندازه آن مناسب کتاب باشد و فضای خالی زیادی در آن وجود نداشته باشد. فضای خالی زیاد می تواند باعث حرکت کتاب ها در داخل بسته شود و در نتیجه آسیب دیدن آنها شود.
در اینجا چند نکته برای بسته بندی ایمن کتاب ها آورده شده است:

 • از جعبه ای استفاده کنید که اندازه آن مناسب کتاب باشد.
 • از بسته بندی حباب دار یا روزنامه برای پر کردن فضای خالی در داخل جعبه استفاده کنید.
 • کتاب ها را به گونه ای در داخل جعبه قرار دهید که در برابر ضربه محافظت شوند.
 • جعبه را با چسب محکم ببندید.
 • آدرس گیرنده و فرستنده را به وضوح روی جعبه بنویسید.

همچنین می توانید از خدمات بیمه حمل و نقل برای محافظت از کتاب های خود در برابر آسیب استفاده کنید. این خدمات هزینه کمی به دنبال دارند، اما می توانند در صورت آسیب دیدن کتاب ها، هزینه های تعمیر یا تعویض آنها را پوشش دهند.
کلام آخر
با توجه به توضیحات ارائه شده، برای ارسال کتاب با پست، کافی است آن را به درستی بسته‌بندی کنید. سپس از طریق یک شرکت پستی معتبر مانند شرکت لجستیک پایگان، با پرداخت هزینه مناسب، آن را به مقصد مورد نظرتان ارسال کنید. در این رابطه دقت داشته باشید که با توجه به فاصله مبدأ و مقصد و وزن مرسوله خود باید یک روش مناسب برای ارسال کتاب انتخاب کنید.
 

0 دیدگاه

ما در تلاشیم تا با همدیگر مطالب زیادی یاد بگیریم

مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب
11شهریور
 • 0
 • 2692

مطمئن ترین روش ارسال کتاب با پست برای فروشگاه آنلاین کتاب

امروزه فروش کتاب به صورت آنلاین بسیار رونق پیدا کرده است و مشتریان می توانند بسیاری از عنوان کتاب های کمیاب را از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری کنند. بر این اساس فروشگاه های آنلاین کتاب برای ارسال کتاب باید از خدمات پستی رسمی و معتبر استفاده کنند. در اکثر شهرهای بزرگ، شرکت‌ های پستی معتبری وجود دارند که خدمات ارسال کت

ادامه مطلب
ارسال مرسوله آنلاین با پایگان
12شهریور
 • 0
 • 942

ارسال مرسوله آنلاین با پایگان

در دنیای امروز، ارسال مرسوله‌ها به سرعت و امانت بالا اهمیت بسیاری دارد. یکی از راه‌های پرطرفدار برای ارسال مرسوله آنلاین، استفاده از سرویس‌های ارسال پیک مانند "پایگان" می‌باشد. پایگان یکی از پیشروهای ایرانی در زمینه ارائه خدمات ارسال سریع و آنلاین می‌باشد که با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته، به مشت

ادامه مطلب
ارسال مرسوله یک روزه با پایگان
12شهریور
 • 5
 • 1630

ارسال مرسوله یک روزه با پایگان

ارسال مرسوله‌ها و بسته‌ها با سرعت و امانت بالا از جمله نیازهای اساسی هر سازمان یا فردی است که در فعالیت‌های روزمره خود نیازمند ارسال و دریافت مرسوله‌ها می‌باشد. یکی از راه‌های موثر و محبوب برای انجام این فرآیند، استفاده از خدمات پیک و ارسال مرسوله یک روزه با شرکت‌هایی مانند "پایگان" می‌باشد. پایگان ب

ادامه مطلب
افزایش تعرفه های پست در سال 1403
19اردیبهشت
 • 2
 • 4590

افزایش تعرفه های پست در سال 1403

افزایش تعرفه های پست از سمت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به صورت سالانه و گاها طی چند مرحله انجام می‌شود. از آنجایی که تعرفه نهایی قابل پرداخت در شرکت پست، شامل موارد گوناگونی است، در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با این موارد آشنا کنیم تا بتونید دقیق

ادامه مطلب
لیست ممنوعات پستی سال 1403
03تیر
 • 0
 • 148

لیست ممنوعات پستی سال 1403

از آنجایی که در سال 1403 شرکت پست به ارائه‌ی جدیدی از لیست ممنوعات پستی سال 1403 پرداخته است، در این مقاله لیست ممنوعات پستی را با شما اشتراک می‌گذاریم تا ارسالی امن را تجربه کنید.

ادامه مطلب
تماس با ما: 54124-021