خانه / لجستیک / حمل و نقل / با لیست کالاهای ممنوعه پستی آشنا شویم

با لیست کالاهای ممنوعه پستی آشنا شویم

کسانی که قصد راه اندازی یک فروش غیرحضوری (اینترنتی، تلگرامی، اینستاگرامی، تله شاپ و … ) را دارند بی شک ارسال یکی از مهمترین مواردی است که باید به خوبی بررسی و انجام شود. انتخاب محصول مناسب قدم اول در شروع یک فروش موفق است. محصولی که نیاز جامعه هدف را به درستی برطرف کند، قیمت مناسب داشته باشد و به راحتی به دست مصرف کننده برسد.

فروشگاه هایی که قصد ارسال محصولات خود را از طریق شرکت پست دارند لازم است از لیست کالاهایی که از طریق پست ارسال نمی شوند و به اصطلاح ممنوعات پستی هستند اطلاع داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.

انواع ممنوعات پستی

کالاهای ممنوع پستی

موارد خورنده اسیدی

انواع اسید های کانی مانند اسید نیتریک، اسید سولفوریک و موارد مشابه انواع ترشیجات دارای سرکه، آبلیمو، آبغوره و …انواع باطری اتومبیل و موتور سیکلت دارای آب اسید انواع باطری خشک، انواع مواد منجمد و خشک از قبیل مرغ و ماهی و گوشت و امثالهم، انواع خوراکی از قبیل مربا، رب باز و امثالهم.

سلاح سرد و گرم

شمشیر ، خنجر ، قمه ، دشنه، چاقو، تیر و …انواع سلاح گرم و آتش زا ، فشنگ، انواع پودرهای انفجاری و یا وسایل آتش بازی شامل کپسول های دودزا و…قطعات سلاح گرم به استثناء دوربین و تلسکوپ، دیدتفنگ بادی و تفنگ هایی که با گاز CO2کار می کنند. تپانچه ارسال علائم و تپانچه شلیک اعلام بازی( نوع ورزشی)نیزه مخصوص شکار نهنگ و تفنگ های نیزه دارفیوز و چاشنی فیوزمین، نارنجک و سایر مواد منفجره پلاستیکی.

دینامیت ، نارنجک، باروت و مواد منفجره پلاستیکی، انواع ابزار بدون بسته بندی مناسب(پیچ گوشتی ، آچار ، تیغ ، بطری شیشه ای اعم از خالی و پر و …)اسپری فلفل، جوز، ، گاز اشک آور ، اپری های اسیدی، اسپری مقابله با حیوانات انواع چاقو و قیچی که اندازه تیغه آنها از ۶سانتی متر تجاوز کند.

سایر موارد

انواع مایعات اعم از قابل و غیر قابل اشتعالانواع حشراتکپسول های شیمیایی سمی ، غیر سمی ، هوش بر اعم از آزمایشگاهی ، جنگی ، کپسول های اکسیژن ، کپسول های انفجاری . دود زا پر و خالی و…یخ خشککبریت و فندک و امثالهم. انواع داروهای مایع و اسپری، مشعل جوشکاری. اره شامل اره های قابل حمل بدون سیم، وسایل ورزش های رزمی که دارای نوک یا لبه تیز و برنده باشد. دیلم و میله اهرم دستگاه مته و تفنگ های مخصوص پیچ کردن و میخ زدن.

انواع کنسرو و کمپوت و نظایر آنها. انواع شیرینی جات یکپارچه مانند رلت و کیک و نظایر آنها که احتمال اختفاء اسلحه در آنها می باشد. قراردادن نامه های شخصی و نوشته هایی که جنبه مکاتباتی دارد در مرسولات امانت. موادمخدر، اشیاء منافی عفت، اشیاعی که از نظر محتوی یا بسته بندی برای کارکنان پست ایجاد خطر کند و یا موجب کثیف شدن یا خرابی سایر امانات یا تجهیزات پستی شود.

حیوانات زنده، مواد رادیو اکتیو، اشیاعی که ورود آنها در کشور مقصد ممنوع است،قراردادن پول خرد، اسکناس، اوراق بهادار، طلا سفید، نقره جات، جواهرات و سایر اشیاء قیمتی در مرسولات غیر بیمه با ارزش اظهار شده.

کالاهای ممنوعه فتا

اقلام ممنوعه اعلام شده از سوی پلیس فتا

تعدادی از محصولات هم از سمت پلیس فتا ممنوعه اعلام شده اند که ارسال آنها از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران نیز امکان پذیر نمی باشد.

تجهیزات ماهواره

مواد اعتیاد آور و مشروبات الکلی

فیلتر شکن ها

عرضه غیر مجاز دارو

تجهیزات نظامی

مواد محترقه

لوازم جنسی

اسکریپت های غیر مجاز

لوازم قمار

تجهیزات مخابراتی غیر مجاز

سی دی و کتاب های فال گیری و رمالی

تجهیزات جاسوسی

اقلام مستهجن

در این مقاله سعی کردیم با اطلاع رسانی دقیق به شما فروشندگان عزیز کمک کنیم تا فروش آسان تر و با امنیت خاطر بیشتری داشته باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

حذف خدماتِ ارزان پست سفارشی از شرکت پست

شرکت پست اوایل خردادماه ۱۴۰۰ بخشنامه هایی را صادر و به تمام زیرمجموعه ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان