خانه / اخبار / پست کالاهای حجیم را ارسال نمی کند

پست کالاهای حجیم را ارسال نمی کند

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران قصد دارد تغییراتی در ساختار حمل و نقل کالاها و مرسولات حجیم خود به وجود آورد. طبق اعلام رئیس هیئت مدیره این شرکت، پست دیگر کالاهای با وزن بالای ۳۰ کیلوگرم را جابجا نخواهد کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران طی مصاحبه‌ای با ایسنا اعلام کرده است که در راستای افزایش سطح کیفی خدمات شرکت پست، کالاها و اجسام حجیمی که بازه استاندارد جدید را پشت سر بگذارند، دیگر توسط پست جابجا نخواهند شد.

در این زمینه اقبال خواه می‌گوید:

با توجه به اینکه جابجایی کالاهای حجیم، موجب آسیب دیدگی به سایر بسته‌ها و همچنین فرسودگی و استهلاک سرمایه‌های شبکه می‌شود؛ حذف جابجایی کالاهای بالای ۳۰ کیلوگرم در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه به این موضوع اشاره شده است که پست با شناسایی نیازهای مشتریان در سال جاری با اجرای طرح تحول و اتخاذ رویکرد پلتفرمی (ارائه خدمات سایر بخش ها به صورت تخصصی)، قصد دارد شمار سرویس‌ها و خدمات جدید خود را افزایش دهد.

پست

با توجه به سرویس‌های جدید پست، همکاری با کسب و کارهای نوپا را از اولویت‌های پست در سال جدید برشمرده است. همچنین قرار است پست تغییراتی در حوزه GNAF  نیز ایجاد کند. در حوزه GNAF و ارائه کد پستی ۱۰ رقمی، ۳۲ خدمت جدید پیش بینی شده است که پس از به ثمر رسیدن نخستین تجربه همکاری پست با شرکت استارت‌آپی الوپیک، رونمایی و وارد مراحل اجرایی خواهد شد.

علاوه بر موارد فوق پست قصد دارد باجه کمک توسعه خدمات نیابتی خود را نیز تقویت کند و در این زمینه همکاری نیز با دانشگاه‌ها صورت گرفته تا مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان را نیز بتوان با یکپارچه کردن سامانه نرم‌افزاری دانشگاه‌ها با شرکت پست، برای آنها ارسال کرد.

شرکت ملی پست جمهموری اسلامی ایران طرح تحولی را از ابتدای سال در دستور اجرا قرار داده که بسیاری از برنامه‌های جدید را به سبد خدمات آن اضافه می‌کند. البته همانطور که مشخص است برای برخی خدمات نیز باید از سرویس‌های جایگزین استفاده کرد که بارزترین آنها ارسال مرسولات حجیم و سنگین خواهد بود. در این زمینه استفاده از شرکت های لجستیکی که خدمات خود را بروز کرده اند و مطابق با نیاز مشتری ارائه خدمت می کنند، راه حل خوبی است. شرکت های لجستیکی می توانند خدمات مورد نیاز شما را به صورت تخصصی و سفارشی سازی شده ارائه داده و همچنین پیگیری دقیقی از وضعیت بسته به شما نمایش بدهند.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

روش های ارسال کالا در تهران

در طول تاریخ همواره با گسترش فناوری، زندگی ها به سمت آسایش بیشتر پیش می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان