خانه / اخبار / آخرین تغییرات تعرفه های شرکت پست و هزینه های پستی سال ۹۹

آخرین تغییرات تعرفه های شرکت پست و هزینه های پستی سال ۹۹

برای اطلاع از آخرین قیمت و هزینه ‌های شرکت پست می‌توانید ادامه مطلب را بخوانید. اما اگر به دنبال افزایش کیفیت خدمات لحستیکی خود همراه با کاهش هزینه های پستی هستید بر روی لینک تعرفه پستی کلیک نمایید.

اگر روزی بخواهید یک کسب و کار اینترنتی و یا در صورت کلی مدیاشاپ راه اندازی کنید بی شک در کنار تامین محصول و تبلیغات و فروش باید به فکر رساندن محصول به دست مشتری باشید و هزینه های پستی و ارسال برایتان اهمیت خواهد داشت. اولین شرکتی که برای ارسال ممکن است به شما پیشنهاد شود و یا به ذهنتان برسد شرکت پست است. شرکتی دولتی که در نگاه اول به دلیل ماهیت خود بهترین گزینه برای ارسال محصولات شماست!

برای شروع حتما به سراغ گوگل می روید و زمانی که کلمه (شرکت پست) و یا (ارسال پستی) و یا ( هزینه پستی )  را جست و جو کنید شرکت های خصوصی دیگری نیز به شما معرفی می شوند که توصیه ما این است که حتما به آنها نیز سر بزنید. خدمات جالب و متفاوتی خواهید دید.

اما خبر جدید اینکه اگر به سراغ شرکت پست می روید یا از قبل با این سازمان ارسال داشته اید باید بدانید تعرفه خدمات پستی تغییر کرده است 

تعرفه جدید پست در سال 99

 پایگان به عنوان یک شرکت لجستیک خصوصی و هزینه های بالای این خدمات، طی سال های فعالیت خود تغییر چشمگیری در هزینه های خود نداشته و سعی کرده است تا همپا با کسب و کارهای اینترنتی به نوبه خود به گسترش آنها کمک کند.

 

تعرفه های جدید هزینه ارسال پستی سال ۹۹

جدیدترین تغییر تعرفه های شرکت پست در تاریخ ۳ خرداد ۹۹ اعلام شد. همچنین از تاریخ ۰۳/۰۳/۱۳۹۹ تمام ارسال های بالای ۵ کیلوگرم فقط با پست پیشتاز ارسال می کردد. ضمنا ارسال از مراکز استان ها نسبت به سایر شهرستانها ۱۰ درصد هزینه بیشتری دارد. در ادامه دو جدول قرار دارد که در جدول اول هزینه ارسال در تهران و مراکز استانها محاسبه شده است. در جدول دوم نیز تعرفه و هزینه ارسال در شهرستانها قرار دارد.

هزینه ارسال کالا توسط شرکت پست در تهران و مراکز استان

نوع مرسوله رده وزنی درون استانی برون استانی همجوار برون استانی غیرهمجوار
سفارشی از ۱ تا ۵۰۰ گرم ۴۰۴۸۰ ریال ۵۳۹۰۰ ریال ۵۸۳۰۰ ریال
از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ گرم ۵۳۱۳۰ ریال ۷۴۳۶۰ ریال ۸۰۰۸۰ ریال
از ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ گرم ۷۵۹۰۰ ریال ۹۶۸۰۰ ریال ۱۰۴۵۰۰ ریال
از ۲۰۰۱ تا ۳۰۰۰ گرم ۷۳۳۷۰ ریال ۱۱۸۸۰۰ ریال ۱۲۷۶۰۰ ریال
از ۳۰۰۱ تا ۵۰۰۰ گرم ۷۳۳۷۰ ریال تا حداکثر ۵ کیلوگرم به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۱۰۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود. به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۱۰۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود.
پیشتاز از ۱ تا ۵۰۰ گرم ۶۳۲۵۰ ریال ۸۵۸۰۰ ریال ۹۲۴۰۰ ریال
از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ گرم ۷۴۰۰۰ ریال ۱۱۰۰۰۰ ریال ۱۲۳۲۰۰ ریال
از ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ گرم ۱۰۷۸۰۰ ریال ۱۳۹۷۰۰ ریال ۱۵۴۰۰۰ ریال
از ۲۰۰۱ تا ۳۰۰۰ گرم ۱۳۵۳۰۰ ریال ۱۳۹۷۰۰ ریال ۱۵۴۰۰۰ ریال
از ۳۰۰۱ گرم به بالا به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۱۰۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود. به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۱۰۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود. به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۱۰۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود.
سایر هزینه های پستی که به مبالغ فوق افزوده می گردد
حق ثبت حق مقر بیمه تا مبلغ ۸ میلیون ریال کارمزد درون شهری کارمزد برون شهری مالیات
۵۰۰۰ ریال ۱۱۰۰۰ ریال ۸۰۰۰ ریال ۱٫۵% ریال ۳% ریال ۹% ریال

هزینه ارسال کالا توسط شرکت پست در سایر شهرستانها

نوع مرسوله رده وزنی درون استانی برون استانی همجوار برون استانی غیرهمجوار
سفارشی از ۱ تا ۵۰۰ گرم ۳۶۸۰۰ ریال ۴۹۰۰۰ ریال ۵۳۰۰۰ ریال
از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ گرم ۴۸۳۰۰ ریال ۶۷۶۰۰ ریال ۷۲۸۰۰ ریال
از ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ گرم ۶۹۰۰۰ ریال ۸۸۰۰۰ ریال ۹۵۰۰۰ ریال
از ۲۰۰۱ تا ۳۰۰۰ گرم ۶۶۷۰۰ ریال ۱۰۸۰۰ ریال ۱۱۶۰۰ ریال
از ۳۰۰۱گرم به بالا ۶۶۷۰۰ ریال تا حداکثر ۵ کیلوگرم به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۱۰۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود. به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۱۰۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود.
پیشتاز از ۱ تا ۵۰۰ گرم ۵۷۰۰۰ ریال ۷۸۰۰۰ ریال ۸۴۰۰۰ ریال
از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ گرم ۷۴۰۰۰ ریال ۱۰۰۰۰۰ ریال ۱۱۲۰۰۰ ریال
از ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ گرم ۹۸۰۰۰ ریال ۱۲۷۰۰۰ ریال ۱۴۰۰۰۰ ریال
از ۲۰۰۱ تا ۳۰۰۰ گرم ۱۲۳۰۰۰ ریال ۱۲۷۰۰۰ ریال ۱۴۰۰۰۰ ریال
از ۳۰۰۱ گرم به بالا به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۲۵۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود. به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۲۵۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود. به ازای هر کیلو افزایش وزن، ۲۵۰۰۰ ریال به پایه ماقبل افزوده می‌شود.
سایر هزینه های پستی که به مبالغ فوق افزوده می گردد
حق ثبت حق مقر بیمه تا مبلغ ۸ میلیون ریال کارمزد درون شهری کارمزد برون شهری مالیات
۵۰۰۰ ریال ۱۱۰۰۰ ریال ۸۰۰۰ ریال ۱٫۵% ریال ۳% ریال ۹% ریال

در تعرفه جدید، سعی شده تقسیم بندی ها کاهش یافته و کل مرسولات به ۲ دسته یعنی : سفارشی و پیشتاز تقسیم گردد و هزینه ها را براساس وزن و درون استانی یا برون استانی بودن همجوار و برون استانی غیرهمجوار اعلام کرده‌اند.

تعرفه شرکت های پست خصوصی

آیا تعرفه های پستی جدید برای کسب وکارها بصرفه است ؟

اگرچه پست همراه با اعلام این خبر، اعلام کرده که به منظور حمایت از فعالین در حوزه ی تجارت الکترونیک و مشتریان، توجه ویژه ای به این بخش در مورد درصد کارمزد COD دارد، اما اعلام نرخ جدید کسب و کارها را نگران خواهد کرد. افزایش زودهنگام در نرخ تعرفه‌ی هزینه‌های ارسال مرسوله های پستی، بسیاری از کسب و کارها را دچار شوک کرده و این افزایش در هزینه‌ها، بهرحال تاثیر خود را در فروش و حاشیه سود آنها خواهد داشت. فعالان در حوزه تجارت الکترونیک و بیزنس‌های اینترنتی، مانند فروشگاه‌های اینترنتی یا تلویریونی که بخش مهمی از کارشان مربوط به ارسال و حمل و نقل بسته و کالاست، متحمل هزینه های بیشتری خواهند شد. چرا که هزینه تمام شده برای تامین تا فروش محصولاتشان بیشتر میشود.

بنابراین کسب و کارهایی که مستقیما وابسته به ارسال‌های پستی هستند، به ناچار متاثر از این رویداد جدید خواهند بود. این کسب و کارها ممکن است در مقابل افزایش هزینه های پستی، دو واکنش متفاوت نشان دهند. ممکن است این افزایش قیمت را در قیمت محصولات خود اعمال کرده و در نتیجه با افزایش قیمت اجناس مواجه شویم، یا اینکه به دنبال راه حل دیگری برای ارسال‌های پستی خود باشند.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم راه حل دیگر برای جلوگیری از ضرر افزایش تعرفه های پست، همکاری با یک سیستم لجستیکی است. اما سیستم های لجستیکی نیز بخش ارسال پستی خود را با همان تعرفه اعلام شده از سوی شرکت پست انجام می دهند. در این میان شرکت پایگان به عنوان اولین شرکت طرف قرارداد پست در ارسال های COD (پرداخت در خدمات)، تخفیفات ویژه ای برای فروشگاه ها در نظر گرفته است. پایگان با اعمال این تخفیفات سعی کرده است تا این مقدار اضافه شده در هزینه های جدید پستی، برای فروشگاه مشکل ایجاد نکند و بتوانند همچنان کسب و کار خود را ادامه بدهند. برای اطلاع از تخفیفات پایگان میتوانید به payegan.ir  مراجعه کرده و در صفحه (لینک صفحه ثبت نام)‌  ثبت نام کنید.

همچنین میتوانید با استفاده از خدمات پیک خصوصی پایگان نیز با هزینه هایی مقرون به صرفه استفاده کنید تا خدمات سریعتر با کیفیتی بالا را استفاده کنید. با تماس یا ثبت نام در سایت پایگان اطالاعات لازم در اختیارتان قرار می گیرد.

با پایگان همراه باشید

هزینه ارسال کالا توسط شرکت پست در سال ۹۹ چگونه است؟

تعرفه شرکت پست در سال ۹۹ افزایش یافته است. میزان آن نیز به نوع مرسوله پستی شما، وزن آن و شهر مبدا و… بستگی دارد. برای اطلاع بیشتر از تعرفه های پستی می‌توانید وارد صفحه شوید.

صاحبان فروشگاه های اینترنتی برای ارسال محصول به مشتریان بهتر است از چه نوع شرکت لجستیکی استفاده کنند؟

بسیاری از صاحبان فروشگاه اینترنتی همواره شرکت پست را برای ارسال محصولات خود به مشتریان انتخاب می‌کنند. اما شرکت پست محدودیتهای فراوانی دارد. این محدودیت ها شامل نوع بسته ارسالی، زمان تحویل آن و … است. ضمنا در روش پرداخت در محل، زمان بازپرداخت مبلغ توسط شرکت پست به صاحب فروشگاه بسیار زمانبر است. شرکت های لجستیکی برای رفع همین نواقص ایجاد شده اند.

آیا دیگر شرکت های لجستیکی نسبت به شرکت پست هزینه کمتری دریافت می کنند؟

شرکت های مختلف در زمینه ارسال کالا با توجه به نوع خدمات رسانی خود هر کدام تعرفه مشخصی دارند. شرکت پایگان با ارائه لیست کاملی از خدمات لجستیکی به مشتریان خود و داشتن شعب فعال در سراسر کشور کمترین هزینه ارسال کالا را نسبت به تمامی شرکت های ارسال کالا از مشتریان خود دریافت می‌کند.

همچنین ببینید

ویژگی وسایل حمل و نقل ؛ کامیون ، حجم بیشتر خدمات کمتر

امروزه روی تحلیل مسائل تاکید زیادی می شود. و کسانی که دارای قابلیت دید و …

19 نظر

 1. سلام خیلی ممنون از مطالب.

 2. سلام وقت بخیر
  من امروز یه مرسوله از فارس به تهران ارسال کردم
  به من گفتن ۲۲ واریز کن که پرداخت کردم بعد خودش کارت از دستم کشید ۵۰ تومن برداشت کرد
  الان پیام اداره پست هم که اومده همین رو نوشته که هزینه خدمت ۵۰ تومن بوده
  حالا اون به کنار اون ۲۲ رو چرا ازم کسر کرده؟؟؟
  یعنی واسه ی ارسال مرسوله ۷۲ تومن گرفتن؟ یا اشتباهی چیزی شده؟

  • گروه تولید محتوا پایگان

   سلام روزبخیر، نوع مرسوله مهم هست ولی برای اطمینان به اداره پست منطقه رجوع کنید و بارکد روی پاکت رو نشونشون بدین بررسی میکنن

 3. بابا پست شهر گلپایگان پدرمون در اوردن ما از هر جا اینترنتی سفارش میدیم هزینه پست نهایتا۲۵میگیرن اینجا هر چیز کوچیکی میخوایم بفرستیم۴۰ پنجاه تومن میگیرن
  کسی هم جوابگو نیست چطور محاسبه میکنن.لاقل ما درست به مشتری بگیم همش باید از جیب دارد.هیچکس رسیدگی نمیکنه

  • گروه تولید محتوا پایگان

   برید پست مرکزی و گزارش بدید تا پیگیری کننن

  • سلام چرا انقدر تو همه کارا بی قانونی شده واسه من بسته از شهرستان میفرستن به اسم پیشتاز که باید عرض۴۸ساعت برسه دستم ولی یه هفته طول میکشه تابرسه دستم واقعا چرا انقدر تو کارای اداری بی قانونی شده یکی نیس رسیدگی کنه به این وضع.

 4. تو قسمت محاسبه هزینه که تو سایت هست اطلاعات یه کالا رو وارد کردم میگه نهایت ۱۳۰۰۰ تومن هزینه اش میشه ولی اداره پست ۳۰۰۰۰ تومن بابتش پول گرفت از ما. این چطوریه؟ چرا انقدر اختلاف قیمت؟ یا حتی هزینه پست سفارشی رو تو سایت میزنه ۸۰۰۰ تومن ولی پست میگه ۱۸۰۰۰ تومن

  • گروه تولید محتوا پایگان

   هزینه هایی که توی سایت محاسبه میشه هزینه ارسال برای فروشگاه های اینترنتی هست و از طریق پنل مخصوص پست اعمال میشه و از هزینه های عادی پست کمتر هست
   هزینه ارسالی که از شما گرفتن بخاطر ارسال بسته از طریق باجه پستی هست

 5. سلام وقت بخیر
  ببخشید وزن مرسوله ی من ۴۸۰گرم بود… پست سفارشی خواستم گفتن منسوخ شده فقط باید پیشتاز یا ویژه بفرستید
  بعد هزینه ی پست ۱۶۸۹۵ تومن گرفتن که کارت کشید
  ۵هزار تومن هم جداگانه هزینه ی پاکت گرفتن ازم
  یه مرسوله ی ۴۸۰گرمی ۲۲هزار تومن هزینه شد برام درسته؟

 6. پست های دولتی خیلی بهتره حساب کردم الان هزینه یک کیلوگرم اوراق دادم از مشهد بیارن میشه ۸۰۰۰ تومن ولی با این شرکت های خصوصی مثل سپید بال اوردن شد ۳۳۰۰۰ تومن، انقدر که حقه بازن و ملت مفت خوری داریم زنگم میزنی جواب نمیدن. از یه طرف وزن رو میکشن روش از طرف دیگه هزینه های اضافی چرت و پرت هم میچسبونن بهش یدفعه میشه این.

 7. با سلام من دیروز یه بسته سفارش دادم داخلش گوشیه برام پیامک نیومد اما برای صاحب مرسوله پیام اومد فاقد اشیائ قیمتی و با ارزش چرا؟

  • گروه تولید محتوا پایگان

   سلام باید از طریق شرکتی که براتون ارسال کرده سوال بپرسید

 8. سلام وقت بخیر .
  من یه بسته پست کردم اونم پیشتاز
  اما ۵ روزه هنوز نرسیده.
  از طرفی آدرس گیرنده من محل کارش هست و از شنبه تا سه شنبه هست .بعد اون هم نمی دونه من دارم براش میفرستم.
  قصد داشتم خوشحال شه.
  الانم نمیدونم اگه ببینن گیرنده نیست چی میکنن؟ ینی بهم زنگ میزنن که بگم بهشون چه ساعتی ببرن که گیرنده باشه ؟

  • گروه تولید محتوا پایگان

   سلام خیر بسته برگشت میخوره، باید از طریق بارکد پستی تون پیگیری کنین بسته کجاست و کی میرسه که برگشت نخوره

 9. افسانه ‌کاشانی

  سلام ۱۵ کیلو بار برای نروژ میخوام پست کنم با مالیات و همه هزینه هاش حدودا چقدر هزینش میشه؟
  اگر امکان داره بفرمایید.
  سپاسگزارم

 10. با سلام و خسته نباشيد مدتي است كه اداره پست شهرستان مراغه از مشتريان پول اضافه دريافت ميكند. به اين صورت كه در زمان ثبت مرسوله در سيستم، آپشن هايي را براي مرسوله اضافه مي كنند كه مشتري از آنها بي اطلاع است و بابت اين آپشن هاي اضافي پول بيشتري از مشتري دريافت مي كنند. اين آپشن ها عبارت اند از (آگهي تحويل الكترونيك – تعيين زمان توزيع) كه عملا هيچ ضرورتي ندارند و تاكيد مي كنم كه مشتري از اين مسئله بي اطلاع است. بنده شخصا به تازگي سه مرتبه بسته خود را از طريق پست ارسال كردم و هر دوبار اين اتفاق افتاد. حتي یکبار خودم به متصدي پست گوشزد كردم كه آپشن هاي اضافي را تيك نزند، ولي او بازهم دو مورد آپشن اضافه كرد. (البته فکر میکنم به تازگی در دیگر شهرها هم این کار رو انجام میدن)

 11. دوستان هر تخلفی در اداره پست میبینید به سامانه ۱۹۵ به آدرس سایت https://195.cra.ir/ مراجعه کنید و شکایت خودتون رو ثبت کنید من امتحان کردم رسیدگی میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان