خانه / لجستیک / حمل و نقل / موتور سیکلت ها، رها یا بی اهمیت؟

موتور سیکلت ها، رها یا بی اهمیت؟

موتورسیکلت های رها

“شاید ویروس کرونا از شهرها برود اما معضلات سخت‌تری همچون ترددهای قانون‌شکنانه و بی‌ضابطه موتورسیکلت‌ها همچنان در فضای شهر وجود دارند.”

این عنوانی است که همشهری به آن پرداخته است اما کمی غیرمنصفانه! در این مقاله از نگاه شهروندان تمامی معضلات تردد موتورسیکلت ها بیان شده است، اما آیا نباید از نگاه موتورسواران نیز به این وضعیت پرداخت؟!

پیک موتوری

مشکل اصلی کجاست؟

علت این ترددهای بی ضابطه و معضل آفرین چیست؟

شاید جواب های زیادی برای این سوال به ذهن هر کسی برسد، اما مهمترین دلیل کسب درآمد در این اوضاع آشفته ی اقتصادی است. دومین دلیل عدم ساماندهی از سمت مسئولین و عدم امکانات لازم برای کسب و کارهای مرتبط با موتور سواران همچون شرکت های لجستیکی و توزیع بسته های اینترنتی است.

به نظر می بایست در کنار ایرادات تردد موتورسواران به این سوال نیز پاسخ داد. چرا یک انسان حاضر است اینگونه در سطح شهری همچون تهران با این میزان آلودگی تردد کنند؟!

یکی از بهترین راه های کسب درآمد در کلان شهری مانند تهران فعالیت با موتورسیکلت است. تردد راحت، خرید های اینترنتی زیاد، کسب درآمد سریع بدون نیاز به تخصص خاص، شغلی همیشگی و … از جمله عواملی که شهروندان به این شیوه روی می آورند. به نظر می رسد باید چاره ای اندیشید تا علاوه بر رفع معضلات تررد موتورسیکلت ها، به راه درآمدی آنها نیز کمک شود.

از جمله مواردی که برای بهبود وضعیت حال می توان به آنها اشاره کرد:

 

۱- ساماندهی موتور سیکلت ها درقالب پیوستن به شرکت های مرتبط با کسب و کار موتورسیکلت ها مانند شرکت های لجستیکی، دفترهای پیک موتوری، رستوران ها و … در قالب موتور سوارن با هویت همراه با کارت شناسایی، کلاه و رعایت نکات ایمنی.

۲- طرح تعویض موتورسیکلت های فرسوده

۳- افزایش موتورسیکلت های شرکت ها برای کم کردن حجم بار

۴- اعطای تسهیلات به شرکت های مرتبط جهت زیر نظر گرفتن تعداد بیشتری موتورسیکلت از جمله بنزین دولتی و طرح های حمایتی مانند وام و …

 

موتورسیکلت

ما همراه شماییم

شرکت لجستیکی پایگان به عنوان یک کسب و کار مرتبط با قشر موتورسوار آمادگی خود را جهت تسهیل کار این عزیزان اعلام می دارد و همچنین آماده همکاری با نهادها و سازمان های مربوطه جهت ساماندهی و اعلام پیشنهادات خود می باشد. همچنین از موتورسوارنی که به دنبال کسب درآمد با رعایت اصول و قوانین مربوطه است دعوت به همکاری می نماید. امید است با همکاری شهروندان، راکبان و مسئولین محترم و راهکارهای پایگان، معضلات مربوط به این قشر در اسرع وقت حل شود و تلفات جانی و مالی کمتری این عزیزان را تهدید کند.

 

 

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

ارسال انواع کالا

روش ارسال کالای شکستنی، مایعات، حجیم و کالای خاص با پست چگونه است؟

ارسال کالا ارسال کالا در طول تاریخ به عنوان بخش مهمی از تجارت و بازرگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان