خانه / اخبار / شرکت حمل و نقل اوبر، شرکت لجستیکی Logistics Tech Firm را با قیمت ۲٫۲۵ میلیارد دلار خریداری کرد

شرکت حمل و نقل اوبر، شرکت لجستیکی Logistics Tech Firm را با قیمت ۲٫۲۵ میلیارد دلار خریداری کرد

واحد حمل و نقل اوبر ( Uber Technologies Inc. ) در حال خرید شرکت ارائه دهنده خدمات لجستیک متمرکز بر فناوری Transplace در یک معامله نقدی به ارزش حدود ۲٫۲۵ میلیارد دلار است. با این کار دامنه فعالیت اوبر به بخش حمل و نقل داخلی ایالات متحده افزایش می یابد. اوبر گفت که قصد دارد قبل از بسته شدن معامله ، مبلغ تقریبی ۱٫۵ میلیارد دلار پول نقد معامله را با انتشار اوراق قرضه تأمین کند.

اقدامات اوبر برای گسترش فعالیت ها و خدمات

هدف از این خرید و ادغام دو شرکت، گسترش بیزنس تحویل Uber و دستیابی به خدمات حمل و نقل صنعتی در ایالات متحده است.

این خرید در حالی صورت می گیرد که واحدِ اوبر مستقر در سانفرانسیسکو در تلاش است تا عملیات تحویل گسترده ای را انجام دهد که فراتر از عملیات اصلی خود است. این عملیات با پشتیبانی اپلیکیشن اوبر انجام خواهد شد که براساس آن، مسافر با ناوگان رانندگان تطبیق داده می شوند. این اپلیکیشن با همه گیری Covid-19 ساخته شده و رفتار مسافر و راننده را حین مسافرت با آیتم های مختلف بهداشتی کنترل می کند.

Uber در اوایل این هفته آخرین توزیع بخش تحویل غذا، یعنی بخش Uber Eats را با گسترش تحویل مواد غذایی در سراسر ایالات متحده بر اساس توافق نامه با سوپرمارکت زنجیره ای Albertsons Cos به انجام رساند. این شرکت فعلا در این زمینه فعالیت نخواهد کرد.

استفاده از فناوری برای کنترل ماسک زدن راننده و مسافر در اوبر

اوبر با این اقدامات به دنبال چیست؟

حمل و نقل فقط یک بخش بزرگ از تجارت Uber است که حدود ۳۰۲ میلیون دلار سهم ناخالص از درآمد کلی شرکت در ۱۹٫۵ میلیارد دلار از سهم ناخالص شرکت در سه ماه منتهی به ۳۱ مارس را فراهم می کند.

این شرکت به دنبال بهره وری بیشتر از طریق ورودِ دیجیتال به بخش حمل و نقل داخلی است اما با رقابت شدید میان واسطه های سنتی که حمل بار آنها با کامیون های موجود مطابقت دارد، مواجه شده است. همچنین از سویی دیگر یک سری استارت آپ های متمرکز بر فناوری از جمله شرکت های Convoy و Transfix Inc  هستند که مانعِ کار Uber هستند.

رئیس شرکت اوبر ، Lior Ron ، در بیانیه ای گفت که ادغام با شرکت Transplace بهترین و پیشرفته ترین راه حل های فناوری و تعالی عملیاتی را گرد هم خواهد آورد که کل زنجیره های تامین کننده حمل و نقل را شامل می شود. همچنین این اقدام، باعث انعطاف پذیری در عملیات شده و هزینه ها را در زمان حیاتی به مقدار بیشتری کاهش می دهد.

ایوان آرمسترانگ ، رئیس آرمسترانگ و همکاران شرکت ، یک گروه تحقیقاتی صنعت لجستیک مستقر در میلواکی ، گفت که این تجارت مشترک باعث خواهد شد Uber Freight به هشتمین شرکت بزرگ شخص ثالث لجستیکی در ایالات متحده، با درآمد ۴٫۴ میلیارد دلار تبدیل شود.

این معامله تنها برای اوبر سوددهی ندارد

در واقع با شکل گرفتن این معامله برای اوبر، آنها در حال دستیابی به یک رهبر بازار هستند و فرصتی برای دستیابی به سودآوری پیدا می کنند. آنها این توانایی را دارند که با یک مدل تجاری پایدار به بازار بروند. بودن یک دلال حمل و نقل کم حاشیه، که فقط قیمت را پایین می آورد، راهی عالی برای به دست آوردن سهم بازار است ، اما راهی ضعیف برای رسیدن به سودآوری است. گرفتن سهم بازار همان سودی است که Transplace در پی آن است.

آقای آرمسترانگ گفت: “این معامله بسیار مکمل است.” او گفت که شرکت Transplace در مدیریت حمل و نقل قدرتمند بوده، که شامل مدیریت وسیع عملیات حمل و نقل برای حمل کنندگان است. اما در زمینه اصلی کارگزاری باربری،  که نقطه قوت اوبر است، ضعیف تر است. بنابراین این دو در کنار هم بسیار سودده خواهند بود.

Transplace در سال ۲۰۰۰ از طریق ادغام عملیات لجستیکی شخص ثالث شش نفر از بزرگترین کامیون های باربری ایالات متحده در تلاش برای ایجاد یک بازار مبتنی بر وب برای حمل و نقل کامیون شکل گرفت. این شرکت می گوید باری با ارزش حدود ۱۱ میلیارد دلار تحت مدیریت خود دارد.

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

حذف خدماتِ ارزان پست سفارشی از شرکت پست

شرکت پست اوایل خردادماه ۱۴۰۰ بخشنامه هایی را صادر و به تمام زیرمجموعه ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان