خانه / لجستیک / حمل و نقل / روش های ارسال کالا در تهران

روش های ارسال کالا در تهران

در طول تاریخ همواره با گسترش فناوری، زندگی ها به سمت آسایش بیشتر پیش می رود. امروز استفاده از اینترنت در هر خانه ای به یه امر عادی تبدیل شده است. این عوامل سبب شده تا خرید از فروشگاه های اینترنتی و سپس ارسال کالا به مشتری تا اندازه ی زیادی جایگزین مراجعه حضوری به مراکز خرید شود. خصوصا این روزها که برای حفظ فاصله اجتماعی برای پیشگیری از ابتلا به کووید-۱۹، به شدت پیشنهاد می شود که اقلام موردنیاز بصورت اینترنتی خریداری شوند.

مسئله ی مهمی که در این میان وجود دارد این است که خرید اینترنتی چطور به دست مشتری خواهد رسید؟ در این مطلب سعی میکنیم در این مورد توضیح بیشتری بدهیم و اختصاصا به بیان روش های ارسال کالا در تهران می پردازیم.

تعدادی از روش های ارسال کالا در شهر تهران

شهر تهران بدلیل جمعیت بسیار بالا و گستردگی منطقه ی شهری از نظر مسافت، مشکلات حمل و نقلی زیادی دارد. از این رو گزینه های حمل و نقل هم تا حدودی تنوع یافته است. در این میان فروشگاه های اینترنتی بدلیل استقبال بالای تهرانی ها از خرید اینترنتی _بدلیل مشکلات رفت و آمد و دور بودن مراکز خرید_ همواره به دنبال راه های بهتر و سریع تر برای ارسال بسته های مشتریان تهرانی هستند. چون بخش نسبیتا بزرگی از مشتریانشان در تهران ساکن هستند.

از این رو به تعدادی از گزینه های حمل و نقلی برای ارسال کالا و بسته های اینترنتی در شهر تهران میپردازیم :

روش های ارسال کالا در تهران

ارسال بسته با پست :

یکی از معمولترین راه ها استفاده از خدمات پست است. پست به دو روش سفارشی و پیشتاز بسته ها را ارسال می کند. پست سفارشی ارزانتر و پست پیشتاز سریعتر است. اما تجربه ثابت کرده برای ارسال بسته درون شهری (یعنی ارسال فروشگاه اینترنتی ساکن تهران به مشتری در تهران) پست گزینه خوبی نیست. چون سفارش خیلی دیرتر از حد انتظار بدست مشتری میرسد و علت آن هم جابجایی بسته از منطقه مبدا به منطقه پستی مقصد و  سپس ارسال توسط مامور پست است. امکان پرداخت در محل با پست امکانپذیر است به شرطی که بعنوان فروشگاه اینترنتی خود را در سایت شرکت پست ثبت نام کرده باشید.

پست یک خدمت به نام پست تلفنی ۱۹۳ هم دارد که در راستای سهولت کار مشتریان به خدمات پستی اضافه شده است.

ارسال از طریق باربری :

ارسال از طریق پایانه های باربری هم گزینه دیگری است که شرایط خاص خود را دارد. برا ارسال کالاهای حجیم و سنگین این گزینه انتخاب مناسبی است. امکان پرداخت در محل در آن وجود ندارد و باید بسته به محل پایانه توسط فروشگاه برده شود. برای ارسال بسته در داخل شهر تهران گزینه مناسبی نیست.

استفاده از وانت بارها :

استفاده از وانت بار نیز یک روش دیگر برای ارسال کالا است. برای کالاهای حجیم و سنگین به جای باربری استفاده ا این گزینه مناسبتر است. هرچند که امکان پرداخت در محل ندارد.

ارسال کالا و سفارشات اینترنتی در تهران

استفاده از خدمات شرکت های واسط پستی

شرکت های واسط پستی و لجستیک خدمات گوناگونی ارائه می دهند. بخش بزرگی از مشتریان این شرکت ها همان فروشگاه های اینترنتی هستند. بنابراین سعی دارند نیازهای یک فروشگاه اینترنتی را برآوره سازند.

یکی از این شرکت های باسابقه، شرکت واسط پستی و لجستیک پایگان است. این شرکت امکان پرداخت در محل نه تنها در تهران بلکه در تمام کشور را فراهم می کند. ارسال کالا و سفارشات اینترنتی در تهران توسط پیک موتوری صورت میگیرد تا سفاش سریعتر به دست مشتری برسد. از دیگر خدمات پایگان میتوان به انبارداری، بسته بندی و پنل مدیریتی اشاره کرد.

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

گام های اولیه UPS و FedEx برای بازگشتن به شرایط عادی و تحویل به موقع سفارشات

از شروعِ همه گیری COVID-19 در ماه مارس ۲۰۲۰ چندی نگذشته بود که دو شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان