خانه / لجستیک / انبار / یک استراتژی موثر برای رشد فروشگاه های اینترنتی

یک استراتژی موثر برای رشد فروشگاه های اینترنتی

در این مطلب به بررسی یک استراتژی مهم برای موفقیت فروشگاه های اینترنتی می‌پردازیم. اگر بخواهیم ساده و واضح بیان کنیم، همکاری با یک فروشگاه اینترنتی قوی در هر حوزه ای که مناسب شرکت ما است، می‌تواند باعث رشد سریع فروشگاه ما شود. البته این امر مستلزم رسیدن به مکان قابل قبولی در بازار است.

استراتژی رشد فروشگاه های اینترنتی

همکاری با یک سیستم قوی، شرط بقا در بازار

طبق تحقیقات صورت گرفته، فروشندگانی که از سرویس های آمازون برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند، سالانه بیش از ۷۰% رشد داشته اند. در سال گذشته، به خاطر وجود مزیت هایی مثل محبوبیت های خاص آمازون و زیرساخت حمل و نقلی آن (زمان تحویل کوتاه تر، هزینه‌ی کمتر و غیره)، بسیاری از فروشندگان، از سرویس آمازون برای فروش محصولات خود استفاده نمودند.

FBA نام سرویسی است که در آن، فروشندگان مقداری پول به آمازون می‌پردازند تا کالاهای آن ها را انبار نموده و حمل و نقل مربوط به آن ها را نیز انجام دهد. در واقع این سرویس عملیات لجستیک مربوط به فروش این فروشگاه های اینترنتی را انجام می دهند. این شرکت ها برای مدیریت فروشگاه اینترنتی خود، و رشد سریع تر آن، این اقدام را انجام داده اند. فروشندگان فعالی که از این سیستم (FBA) استفاده می‌کردند، سالیانه بیش از ۷۰% رشد پیدا کرده اند.

استراتژی رشد فروشگاه های اینترنتی

زمانی که محصولات یک فروشگاه برای کارهای خود از سرویس آمازون استفاده می‌کنند، محصولات آن ها واجد شرایط حمل و نقل ویژه (اصلی) می‌شود. این حمل و نقل برای کاربران ویژه ی آمازون است که سالانه مبلغ ۹۹ دلار به عنوان حق عضویت ویژه می‌پردازند و به ازای آن، می‌توانند محصولات سفارشی خود را سریع تر دریافت کنند، محصولاتی مثل بعضی از فیلم ها و موزیک ها را قبل از انتشار عمومی آن خریداری کنند و مزایای دیگر. بنابراین، استفاده از سرویس FBA توسط فروشندگان خارجی، برای مدیریت فروشگاه اینترنتی آن ها، بسیار مهم و قابل توجه است چرا که می‌توانند عضوی از این کانال حمل و نقل پر سرعت باشند و محصولاتشان زودتر به دست مشتریان برسد.

Jam Paper & Envelope شرکتی است که در سال ۲۰۱۵ در جهت مدیریت فروشگاه اینترنتی خود به طور موثرتر، برای بعضی از محصولات خود از سرویس FBA آمازون استفاده کرد و در حال حاضر، ۲۵% از محصولات خود را با این سیستم می‌فروشد. در پایان سال ۲۰۱۵ (ماه دسامبر)، میزان فروش محصولات این شرکت از طریق سیستم آمازون رشد سالانه‌ی ۵۴% داشته است؛ یعنی حدود ۳ برابرِ میزان محصولی که این شرکت با سیستم خودش به فروش می‌رساند! در مواقعی که میزان سفارشات برای شرکت Jam Paper زیاد بود، آن ها این سفارشات را با تاخیر به دست مشتریان می‌رساندند و همین موضوع باعث شده بود که میزان فروش آن ها در روزهای نزدیک کریسمس، افت پیدا کند. چرا که مشتریان کالای سفارش داده شده را سریع می‌خواستند. اما وقتی که این شرکت از سیستم FBA آمازون استفاده کرد، به جهت ارسال سریع به مشتریان، میزان سفارشات و فرش محصولات آن افزایش پیدا کرد. این موضوع نشان از اهمیت بالای سیستم ارسال برای فروشگاه های اینترنتی دارد. برونسپاری عملیات پردازش و ارسال سفارشات به یک سیستم لجستیکی قوی مثل پایگان، رشد فروشگاه اینترنتی را در پی خواهد داشت.

استراتژی رشد فروشگاه های اینترنتی

همچنین در سال گذشته آمازون یکی از سیستم های خود را بهبود بخشید که به فروشگاه ها اجازه می‌دهد لیست محصولات خود را برای مشتریان نمایش دهند ولی حمل و نقل آن ها نیز به عهده‌ی خود آن شرکت ها باشد. برای بعضی از شرکت ها هزینه‌ی استفاده از این سیستم در جهت مدیریت فروشگاه اینترنتی آن ها، در مقایسه با سیستم FBA بسیار کمتر است چرا که نیاز به ارسال محصول به انبارهای آمازون ندارند و هزینه های حمل از طریق سیستم خودشان، برایشان به صرفه تر است. نکته‌ی مورد توجهی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که:

استفاده از این سیستم به این شرکت ها کمک کرده است تا حجم فروش بالاتری داشته باشند و در نتیجه، قدرت بیشتری برای مذاکره با شرکت های حمل و نقل بزرگی مثل Fedex و UPS داشته باشند.

امروزه آمازون بیش از ۴۰۰ هزار مشتری تجاری در سراسر آمریکا دارد. سال گذشته، برند های American Girl (رتبه‌ ۱۱۸ در خرده فروشی های اینترنتی)، Lands’ End (رتبه‌ ۴۴ در خرده فروشی های اینترنتی) و Segway نیز شروع به فروختن محصولات خود از طریق آمازون کرده اند.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

سیستم مدیریت حمل و نقل

اهمیت سیستم مدیریت حمل و نقل TMS در سال ۲۰۲۰

سیستم مدیریت حمل و نقل TMSدر سال ۲۰۲۰ چه جایگاهی خواهد داشت؟ TMS در سال …

یک نظر

  1. با سلام. ضمن اعلام خسته نباشید به دست اندرکاران مجموعه وزین پایگان، تشکر می کنم بابت وبسایت بسیار عالی که آگاهی وسیعی به علاقمندان و مراجعین می دهد و بنوبه خود تشکر مجدد بابت نقش مثبتی که در پایه گذاری اساسی در حل بحران لجستیک داشته اید و اقدامات دیگری که در جهت پیشبرد اهداف فعالین فضای مجازی کشور داشته اید، را اعلام می نمایم. اقدام شما در زمینه لجستیک فزوشگاه های اینترنتی، که به واقع یکی از معضلات اساسی این گروه از فعالین فضای مجازی می باشد. بی شک تأثیر گذار و در پیشرفت فروشگاه های اینترنتی و بالا بردن سودهی، قطعاً می تواند موثر باشد . شاید با آمدن شما به صحنه، دیگر سیستم ها که بسیار ضعیف عمل می نمایند، بخود آمده و تغییری جدی را در برنامه خود در پیش گیرند. موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان