خانه / لجستیک / گم شدن یا عدم تحویل بسته های پستی و اقدامات لازم در این زمینه

گم شدن یا عدم تحویل بسته های پستی و اقدامات لازم در این زمینه

شاید و یا حتما برای شما هم اتفاق افتاده است! اگر زیاد از خدمات اداره پست استفاده می‌کنید، احتمالا پیش آمده که بسته‌ای که فرستاده‌اید یا منتظر دریافتش بوده‌اید گم شود یا هیچ‌وقت نرسد. البته این موارد فقط در ایران اتفاق نمی‌افتد و هر جایی از دنیا که ارسال بسته انجام می‌شود، گم شدن یا عدم تحویل بسته محتمل است. برای مثال در USPS شرکت پست ایالت متحده که بزرگترین شرکت دولتی پست در دنیا نیز هست، سالانه تعداد زیادی بسته گم می‌شود. البته این مساله به عوامل زیادی بستگی دارد؛ مثلا وقتی بسته‌ای با آدرس تحویل اشتباه یا بدون آدرس ارسال می‌شود، گم شدن بسته‌ها دور از انتظار نیست.

گم شدن بسته های پستی در باجه های پست

اگر صاحب یک کسب و کار هستید و روزانه ارسال بسته‌های زیادی دارید، این مساله برای شما نمود بیشتری پیدا می‌کند. اما آیا برای پیشگیری از این اتفاقات راهکاری وجود دارد؟ با ما همراه باشید چون در ادامه ما به شما می‌گوییم که در صورت بروز این مشکل چه باید کرد.

اقدامات لازم برای پیشگیری از نرسیدن یا گم شدن بسته های پستی

اگر می‌خواهید با کمترین ریسک بسته‌های خود را ارسال کنید و از خطر نرسیدن یا گم شدن بسته و خسارت‌های حاصل از آن در امان بمانید،‌ سه مورد زیر را رعایت کنید :

  1. آدرس درست: حتما قبل از ارسال، آدرس را با گیرنده چک کنید تا از صحت آن اطمینان حاصل کنید. حتی‌المقدور آدرس را روی Google Map چک کنید تا از رسیدن بسته‌های خود مطمئن شوید.
  2. بیمه حمل و نقل: راهکار بعدی برای محافظت از بسته‌ها بیمه کردن مرسولات است. این امر می‌تواند علاوه بر گم شدن بسته ها، آسیب‌های احتمالی را نیز پوشش دهد. به‌ویژه در مورد کالاهایی که ارزش ریالی بالایی دارند، اگر مرسولات خود را بیمه کنید، خیالتان بابت هر چیزی راحت خواهد بود. در این صورت مشتری می‌تواند پول خود را پس بگیرد و شما هم تنها ضرری که متحمل می‌شوید، پرداخت حق بیمه است.
  3. انتخاب شرکت لجستیکی مناسب: زمانی که می‌خواهید یک شرکت را برای ارسال بسته‌های خود انتخاب کنید، تمام جوانب را در نظر بگیرید تا متحمل خسارات جبران‌ناپذیر نشوید. بعضی از کسب و کارها صرفا برای پرداخت هزینه کمتر، با شرکت‌هایی همکاری می‌کنند که متاسفانه نظارتی بر فعالیت‌هایشان وجود ندارد. اما اگر ارسال بسته‌های خود را به یک شرکت لجستیکی معتبر بسپارید، مسئولیت هر گونه خسارت احتمالی را بر عهده می‌گیرند و دیگر از این بابت نگرانی نخواهید داشت.
علل گم شدن یا عدم تحویل بسته های پستی

پیگیری گم شدن یا نرسیدن بسته‌های اداره پست

اگر بسته‌های خود را از طریق اداره پست ارسال کرده‌اید و هنگام تحویل مرسوله ارزش واقعی آن را اعلام کرده باشید، با پرداخت یک هزارم مبلغ ارزش مرسوله به عنوان حق بیمه، در صورت مفقودی مرسولات پستی، می‌توانید غرامت دریافت کنید. البته هنگامی که مرسوله تحویل اداره پست می‌شود، مشمول بیمه عمومی خواهد شد و اگر ارزش واقعی بسته اعلام نشده باشد، در صورت مفقودی آن از یک ریال تا ۶۵۰هزار تومان غرامت پرداخت می‌شود.

پایگان به عنوان یک شرکت لجستیکی با سابقه ی زیاد در زمینه ارسال بسته، همواره این موضوع را مورد توجه قرار داده و در تلاش است هیچگونه مفقودی در بسته های مشتریان و کسب و کارها وجود نداشته باشد. با این حال در صورتی که ارسال بسته هایتان به عهده پایگان باشد و مشکل مفقودی یا نرسیدن بسته پیش بیاید، پایگان تمام خسارت آن را پرداخت خواهد کرد.

ارسال بسته های خود را به شرکت های معتبر بسپارید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

از انبارداری پرسودِ آمازون، تا نارضایتی کارکنان انبار از وضعیت موجود

انبارداری در آمازون این روزها موضوعِ داغ خبرگزاری ها و روزنامه ها شده است. بنابر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان