خانه / تجارت الکترونیک / گزارش تجارت الکترونیک ایران در سال ۹۹ -بخش دوم

گزارش تجارت الکترونیک ایران در سال ۹۹ -بخش دوم

در بخش دوم گزارش تجارت اکترونیک سال ۹۹ نمودار آماری این موارد را میبینید : روش های ارسال و تحویل کالا، پراکندگی جغرافیایی واحدهای تجارت الکترونیکی، و حوزه ی فعالیت این واحدهای تجاری. بخش اول این گزارش را اینجا مطالعه کنید.

روش های ارسال و تحویل کالا

همانطور که در نمودار شکل زیر مشاهده می کنید بهره مندی از خدمات شرکت های پست خصوصی و شرکت پست ج.ا.ا بیشترین روش ارسال کالا توسط واحدهای تجارت الکترونیکی فعال در حوزه فروش کالا است. استفاده از خدمات شرکت های پست خصوصی و سیستم توزیع خود واحد تجارت الکترونیکی و شرکت های باربری بین شهری به ترتیب سایر روش هایی هستند که برای ارسال کالا استفاده می شوند.

سهم هر یک از روش های ارسال کالا در تجارت الکترونیک

پراکندگی جغرافیایی واحدهای تجارت الکترونیکی

پراکندکی جغرافیایی واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد در نیمه نخست سال۹۹ به تفکیک استان در شکل زیر نشان داده شده است. در این بین استان تهران با ۶،۸۰۹ اینماد اعطا شده بالاترین آمار تعداد اینماد را داراست.

پراکندگی استانی واحدهای تجارت الکترونیک دارای اینماد در نیمه نخست سال ۹۹

همچنین پراکندگی جغرافیایی واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد از ابتدای سال ۸۹ تا شهریور ماه ۹۹ به تفکیک استان در شکل بعدی نشان داده شده است. در این بین نیز استان تهران با ۳۴،۲۹۷ اینماد اعطا شده بالاترین آمار تعداد اینماد را داراست.

پراکندگی استانی واحدهای تجارت الکترونیک دارای اینماد از سال ۸۹ تا ۹۹

حوزه فعالیت واحدهای تجارت الکترونیکی

حدود ۴۹ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی صرفا در حوزه ی فروش کالا فعالیت می کنند، این میزان نسبت به سال ۹۸ حدود ۱۷ درصد رشد داشته است، حدود ۲۷ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی فقط به ارائه خدمات می پردازند که این میزان نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشته و ۲۴ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی در هر دو حوزه فروش کالا و ارائه خدمت فعالیت دارند. این میزان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

حوزه فعالیت واحدهای تجارت الکترونیکی
نوع فعالیت واحدهای تجارت الکترونیک

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

گزارش تجارت الکترونیک ایران در سال ۹۹ -بخش اول

با پایان سال ۹۹ بهتر است نگاهی به اعداد و ارقام و آمارهای مربوط به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان