خانه / تجارت الکترونیک / فروشگاه اینترنتی JD.com ، رقیب سرسخت فروشگاه اینترنتی علی بابا در چین

فروشگاه اینترنتی JD.com ، رقیب سرسخت فروشگاه اینترنتی علی بابا در چین

فروشگاه اینترنتی JD.com یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی در کشور چین به شمار می‌رود. JD.com که سرسخت ترین رقیب شرکت علی بابا در حوزه ی تجارت الکترونیک در کشور چین است، در حال انجام مذاکرات برای سرمایه گذاری در اندونزی است تا سرعت توسعه‌ی خود را در جنوب شرق آسیا و بزرگ ترین اقتصاد آن افزایش دهد. این مطلب، برای گسترده تر کردن عمق نگاه مدیران کسب و کارهای اینترنتی یا آنلاین و کسانی که مایل به فعالیت در فروشگاه های اینترنتی هستند مفید خواهد بود.

رقیب چینی شرکت علی بابا

اطلاعات جدید در مورد یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی در چین: JD.com

JD.com در رتبه بندی برترین خرده فروشی های اینترنتی در سال ۲۰۱۶، در کشور چین رتبه‌ی اول را داشته است. این شرکت، در حال انجام مذاکرات است تا صدها میلیون دلار از سرمایه‌ی خود را در یکی از بزرگ ترین فروشگاه های اینترنتی کشور اندونزی سرمایه گذاری کند.

مدل کسب و کار شرکت JD.com شباهت زیادی با بازار بزرگ اینترنتی علی بابا دارد. به طوری که به جای فروش کالا از محصولات خود شرکت، صرفاً مشتریان را به محصولات فروشندگان متصل می‌کند. اما بر خلاف شرکت علی بابا، JD.com تمایل دارد با تکیه بر فعالیت های اصلی خود شرکت رشد کند و بر شبکه ی حمل و نقل و توزیع خودش متکی باشد و برای این کار باید سیستم لجستیک خود را دایر کند که برای این کار نیاز به سرمایه و هزینه بالایی دارد. این شرکت دلیل این اقدام خود را به این صورت بیان کرده که با این کار کنترل بیشتری بر روی خدمات و کیفیت آن ها خواهد داشت.

رقیب چینی شرکت علی بابا

در طی سال های گذشته، شرکت علی بابا فعالیت های خود را در قسمت جنوب شرقی آسیا با سرعت زیادی گسترش داده و با شرکت های بزرگ آن منطقه قرارداد بسته است. انتظار می‌رود آمازون نیز فعالیت های خود را در محدوده‌ی اندونزی و دیگر مکان ها گسترش دهد. گزارش ها نشان می‌دهند که تا سال ۲۰۲۰، کشور اندونزی در حوزه‌ی بازارهای الکترونیکی یا به طور گسترده تر تجارت الکترونیک، به ارزشی معادل ۶۵ میلیارد دلار دست پیدا کند. این در حالی است که امروزه ارزش آن در حوزه‌ی e-commerce ، حدود ۸ میلیارد دلار می‌باشد.

شرکت JD که کار اولیه‌ی خود را در حوزه‌ی خدمت رسانی با موتورسیکلت ها شروع کرد، بعد ها خدمات بیشتری، از جمله سرویس ارسال غذا را به فعالیت های خود اضافه کرد. شرکت  JD.com در سال گذشته به عنوان اولین استارتاپ با ارزش، بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش داشت ولی تاکنون میزان دقیق ارزش شرکت را فاش نکرده است.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

سیستم مدیریت حمل و نقل

اهمیت سیستم مدیریت حمل و نقل TMS در سال ۲۰۲۰

سیستم مدیریت حمل و نقل TMSدر سال ۲۰۲۰ چه جایگاهی خواهد داشت؟ TMS در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان