خانه / گوناگون / کارهایی که در زمان بیکاری می کنید، تعیین کننده موفقیت شماست

کارهایی که در زمان بیکاری می کنید، تعیین کننده موفقیت شماست

وقت آن است که زمانهای بیکاری را طور دیگری برای خودمان تعریف کنیم. شما می‌توانید در زمانهای بیکاری روی خودتان سرمایه گذاری کنید. زمانهای بیکاری می‌توانند زمانهایی باشند که شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهند.

زمانهای بیکاری تعیین کننده موفقیت شماست

دو راه برای یادگیری هست یا در مدرسه یا میگیریم یا در عمل.  البته اگر این دو باهم باشند، بازدهی بسیار بالایی خواهیم داشت. اما به خاطر داشته باشید که در زمانهای خارج از مدرسه، پتانسیل‌های بیشتری برای یادگیری و تجربه اندوزی و حتی کسب درآمد وجود دارند که این شانس‌ها در مدرسه در اختیار شما قرار نمی‌گیرند.

اینکه خارج از مدرسه و دانشگاه نیز به دنبال یادگیری باشیم، از عادت های افراد موفق است. آدمهای موفق،در اوقات فراغت یا بیکاری خود به دنبال بیکار شدن و  استراحت مطلق نیستند. پروسه یادگیری و کسب تجربه برای آنها چیزی ست که تمامی‌ ندارد حتی در زمانهای بیکاری‌شان.

افراد موفق، آگاهانه انتخاب می‌کنند که زمانهای بیکاری آنها زمانی باشد برای سرمایه گذاری برروی خودشان. آنها در زمانهای بیکاری‌ شان بر روی یک پروژه جانبی کار می‌کنند، یا دانش و مهارتی  که قبلا یاد گرفته‌اند را تمرین می‌کنند. افراد موفق در زمانهای بیکاری خودشان، در حال گسترش دانش و مهارت خود هستند، و  یا با افرادی زمان می‌گذرانند که از خودشان آگاه‌تر هستند تا بتوانند از آنها درسهایی یاد بگیرند.

افراد جوانی که در سنین پایین توانسته‌اند موفقیت‌های بزرگی به دست آورند با زمانهای بیکاری خود به چشم یک نعمت و فرصت نگاه کرده‌اند.  حتی افرادی که سن بالایی دارند و به هر دلیل تاکنون از کار خودشان راضی نبوده‌اند و حالا قصد دارند از کار قبلی خود خلاص شوند و سراغ آنچه دوست دارند بروند نیز، به همین صورت با زمانهای بیکاری خود برخورد می‌کنند.

موفقیت در اوقات بیکاری

در زمانهای بیکاری چه کنیم؟

۱- آگاه باشید که آنچه برای رشد و موفقیت نیاز دارید چیست، سپس همان را در زمانهای بیکاری انجام دهید

هر کسی که در زندگی‌اش قصد دارد به چیزی دست یابد یا کار مفید و ارزشمندی انجام دهد، باید همان کار را در راس اهدافش قرار دهد. شما باید شروع کنید به اولویت بندی کردن کارهایتان.  اولویت را به کارهایی اختصاص بدهید که در راستای رسیدن به اهدافتان هستند تا هر روز بتوانید یک گام کوچک و عملی، در راستای هدف خود بردارید.

سوال : در این مدت چگونه می‌توانم موفقیت خودم را اندازه گیری کنم؟

پاسخ ساده است:  شما در طول یک روز یا بر روی هدفتان کار کرده اید یا نه.

اگر هدفتان تناسب اندام است، آیا امروز ورزش کرده‌اید یا به باشگاه ‌رفته‌اید؟

اگر هدفتان نگارش یک کتاب است، آیا امروز چیزی نوشته اید یا نه؟

اگر هدفتان ارائه یک استارتاپ است، آیا امروز بر روی آن کار کرده اید یا نه؟

سرمایه گذاری بر روی زندگی و خودسازی، و یا سرمایه گذراری بر روی یک پروژه و ساختن آن پروژه، تنها زمانی آغاز می‌شود که آن کار را به شکل یک عادت هر روزه، انجامش دهید.

۲-  آگاه باشد که با چه کسانی زمان خود را می‌گذارنید، آیا آنها شما را به سمت هدفتان هدایت می‌کنند یا دور می‌کنند

همه‌ی ما انعکاسی از کسانی هستیم که زمان خودمان را با آنها می‌گذرانیم.

زمان تان را  با افراد منفی می‌گذارنید؟ تبدیل خواهید شد به یک فرد منفی نگر.

زمان تان را با افراد مثبت می‌گذارنید؟  تبدیل خواهید شد به یک فرد مثبت نگر.

و قانون جذب  اینگونه کار می‌کند.

به طور خلاصه:  اگر زمانتان را با افرادی بگذرانید که دارای اهدافی شبیه به شما هستند و می‌خواهند به آن دست یابند و از ایده های جدیدشان برای شما بگویند، یا افرادی که دارای اهدافی هستند که شما را نیز پرانگیزه می‌کند تا بیشتر تلاش کنید، مطمئن باشید ۱۰ پله جلو خواهید افتاد.

به همین دلیل است که کلوپ‌های اختصاصی، یا گروه‌ها، یا تیم ورک‌ها  بسیار مفید هستند. به طور کلی  ارتباطلات و تعامالات ما ارزشمند هستند و برای همین است که افراد موفق سعی می‌کنند وارد تیم ورک‌هایی شوند که آنها را سریع تر به سمت هدفشان هدایت کنند.

۳- زمان خودتان را به طور سنجیده و حساب شده بگذرانید

مراقب باشید در برنامه ریزی روی اوغات بیکاریتان کارهایی را انجام ندهید که تکرار مکررات باشد. یعنی روی کاری که تا حدودی آموخته ایم مانور ندهیم. باید چیزهای جدیدی یاد بگیریم.

مهمترین بخش سرمایه گذاری روی خودتان این است که خودتان تبدیل شوید به سرسخت ترین منتقد خودتان تا بتوانید به سمت جلو حرکت کنید.

اینکه با زمان خود چه کار کنید و اینکه چه کنید تا زمان برای شما کار کند نه شما برای زمان‌، بخش مهمی‌ از موفقیت شما خواهد بود.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

بی انگیزگی کارمندان

انواع تله‌های بی‌انگیزگی شغلی: چرا کارمندان خوب انگیزه‌ تلاش را از دست می‌دهند

راه‌حل مشکل بی‌انگیزه بودن کارمندان، به دلایل اصلی بی‌هدفی آن‌ها بستگی دارد و هرگز نمی‌توان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان