خانه / لجستیک / مدیریت اطلاعات، مهره گم شده لجستیک

مدیریت اطلاعات، مهره گم شده لجستیک

عبارت “مدیریت اطلاعات” را به سختی می‌توان در یک جمله توضیح داد. شاید با شنیدن آن همه گمان کنند منظور از مدیریت ، داشتن یک سیستم منظم است که تمام اطلاعات به صورت یک بانک طبقه بندی شده در آن جای داده شده است و هر زمان که نیاز باشد، می توان به قسمتی از آن دسترسی پیدا کرد. این تعریف تا حدی درست است اما اینجا میخواهیم تعریفی ساده و قابل فهم را بیان کنیم تا اهمیت بالای مدیریت اطلاعات را در لجستیک نشان دهیم.

برای درک این موضوع برگردیم به مواردی که آگاهی از آنها برای هر کسب وکاری مهم است. برای هر مدیری دانستن میزان موجودی کالا در انبار، روند وضعیت سفارشات، از ثبت سفارش گرفته تا بسته بندی، اطلاعات مربوط به موارد ارسالی، مرجوعی، ضایعات و … بسیار مهم است. زیرا در امان ماندن سرمایه اش در گرو داشتن اطلاعات دقیق و درست از این موارد است. بروز ماندن لحظه ای موارد گفته شده نیز خود نکته ای است که اهمیت بالایی در عملکرد درست اینگونه سیستم ها دارد.

بعد از اینها و شاید مهمترین مساله یک صورتحساب مالی شفاف و بروز است. صورتحسابی که وضعیت مالی را لحظه به لحظه نشان دهد و یک مدیر از نقدینگی خود، میزان مبلغ بدهکار و بستانکار و مواردی از این دست، با جزئیات اطلاع داشته باشد.

امکان دسترسی به تمام موارد بالا با عنوان سیستم مدیریت اطلاعات بیان می شود. سیستمی که کمتر شرکت لجستیکی به صورت جامع و کامل آن را ارائه می دهد.

سیستم مدیریت اطلاعات پایگان از جمله سیستم های مدرنی است که به جرأت می توان گفت تمام نیازهای یک مدیر فروشگاه اینترنتی را برطرف می کند.

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

توافق شرکت لجستیک Fedex با شرکت Adobe بر سر ادغام پلتفرم خدمات در زمینه تجارت الکترونیک

به گفته شرکت تحویل بسته Fedex ، همسو بودنِ خدمات ShopRunner این شرکت با عملیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان