خانه / اخبار / چگونه یک فرد خلاق باشیم؟

چگونه یک فرد خلاق باشیم؟

همه دوست دارند خلاق باشند و یک زندگی خلاقانه و سازنده داشته باشند. اما واقعا اینگونه زندگی کردن می تواند برای همه چالش برانگیز باشد. نکته ای که باید مد نظر داشت این است که خلاقانه زندگی کردن بیش از اینکه شبیه به هر چیزی باشد، شبیه به عادت است. همراه هر عادتی قوانین خاصی وجود دارد که با دنبال کردن آنها می توانید سفت و سخت به آن عادت بچسبید.

اگر دوست دارید یک زندگی خلاقانه داشته باشید، به نکات زیر توجه کنید.

خلاقیت

یاد بگیرید به چیزهایی که روشن تان نمی کند نه بگویید

باید در مورد آنچه که انجام می دهید و آنچه اجازه نمی دهید وارد زندگی تان بشود، خاص عمل کنید. با نه گفتن به چیزهایی که روشن تان نمی کند و باعث تحریک تان نمی شود, برای کارهایی که انجام می دهید فضای کافی ایجاد خواهید کرد. نمی توانید همه کارها را با هم انجام بدهید.

 

اجازه بدهید کنجکاوی تان شما را راهنمایی کند

اجازه بدهید حس کنجکاوی تان خلاقیت تان را هدایت کند و واقعا برای اکتشاف چیزها زمان بگذارید. خلاق بودن تماما به اکتشاف بستگی دارد, پس اجازه بدهید که تصورات تان وحشیانه به حرکت در بیایند

 

نقص های طبیعی تان را در آغوش بگیرید

هیچ چیزی کامل نیست، حتی کار خلاقانه شما. کار خلاقانه به این معنی نیست که باید در آنکار کامل باشیم. بلکه به این معناست که باید در آن مورد بی تجربه باشیم. نواقص تان را در کار در آغوش بگیرید و شکوفایی خلاقیت تان را مشاهده کنید.

 

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

مقایسه می تواند دام بزرگی در برابر زندگی خلاقانه باشد. وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می کنید مشکل از اینجا پیدا می شود که با مانند خودتان مقایسه نمی کنید. بخاطر داشته باشید که کار خلاقانه تان به هر صورتی که می خواهد باشد, خلاقانه و منحصر بفرد است, هیچ نیازی به مقایسه احساس نمی شود.

 

برای داشتن زندگی خلاقانه فضا و زمان کافی ایجاد کنید

وقتیکه زمان و فضای کافی به کاری اختصاص بدهید خلاقانه زندگی کردن آسان است. می تواند میز ساده کوچکی برای کنار اتاق تان باشد و تعهد روزانه ساده برای آنکار از خودتان نشان بدهید و آنرا بسازید.

 

عادت خلاقیت روزانه را در خودتان ایجاد کنید و آن را دنبال کنید

قدرت فراوانی در شکل دادن به یک عادت خلاق روزانه وجود دارد, و نیاز به تعهد زمانی بزرگی هم ندارد. اگر کلا روزی ۳۰ دقیقه برای اینکار اختصاص بدهید, با همین زمان می توانید شروع کنید. متعهد شوید که هر روز زمان خاصی را به اینکار اختصاص بدهید و آن زمان را در جهت سازندگی بکار بگیرید.

 

اینکه بدترین منتقد خودتان باشید را کنار بگذارید

بخاطر تمام انتقادهایی که ممکن است از دیگران داشته باشید، کاملا محتمل است که می توانید بدترین منتقد خودتان هم باشید. افکار مثبت را در خودتان پرورش دهید. کارتان باندازه کافی خوب است، به اندازه کافی هم زمان دارید و به آنچه که می خواهید می رسید.

 

خلاق

به آموختن ادامه بدهید

برای اینکه خلاقانه زندگی کنید، خیلی مهم است که هرگز آموختن را متوقف نکنید. این کار می تواند به سادگی خواندن داستان زندگی یک انسان خلاق قبل از شما یا یادگیری عمیق سبک و یا روش جدیدی باشد. آموختن ذهن فعال تان را خلاق و ایده هایتان را تازه نگه می دارد.

 

خودتان را در معرض تجربه های جدید قرار بدهید

خلاقانه زندگی کردن و هر روز سازندگی داشتن به این معناست که نیاز دارید خودتان را در معرض تجربه های جدید قرار بدهید. زندگی آن چیزی است که به خلاقیت تان شکل می دهد. جایی است که الهام بخش تان است و نمی توان آنرا دست کم گرفت. پس برای کسب تجربه قدم بردارید و کارهای جدیدی را انجام بدهید.

دستاوردهای خلاقانه تان را به اشتراک بگذارید

همیشه دستاوردهای خلاقانه تان را با دیگران به اشتراک بگذارید! سخت کار کرده اید تا بدان جا برسید و کار خوب شما نباید به رسمیت شناخته نشود. با غرور و افتخار خلاقیت تان را به دیگران نشان بدهید.

 

اجازه بدهید خلاقیت تان در طول زمان تکامل پیدا کند

خلاقیت شما باید همیشه در حال تغییر, رشد و تکامل باشد. خودتان را فقط به این خاطر که فکر می کنید سبک و یا حد و اندازه ای که همیشه می توانید داشته باشید همین است, محدود نکنید.

 

یادتان نرود که حتما تفریح و سرگرمی هم داشته باشید (زیراخلاقیت با سرگرمی و تفریح است که معنی پیدا می کند!)

فراموش نکنید که از کاری که انجام می دهید لذت ببرید, خلاقیت با سرگرمی و تفریح است که معنی پیدا می کند! اجازه بدهید تصورات تان وحشیانه به عمل در بیایند، با مواد مختلف آزمایش بکنید و زمانیکه فشار بروی شما خیلی زیاد می شود, چیزی را فقط بخاطر لذتش بسازید.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

پست

پست کالاهای حجیم را ارسال نمی کند

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران قصد دارد تغییراتی در ساختار حمل و نقل کالاها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان