خانه / تجارت الکترونیک / شرکت های لجستیکی طرف سوم (۳pl) بهترین گزینه برای شرکت های کوچک

شرکت های لجستیکی طرف سوم (۳pl) بهترین گزینه برای شرکت های کوچک

شرکت های لجستیکی طرف سوم یا ۳PL شرکت هایی خدماتی هستند که در زمینه انبارداری، بسته بندی و ارسالِ اجناسِ شرکت ها و کسب و کارهای دیگر فعالیت می‌کنند. این شرکت ها بیشتر برای ارتباط دادن یک بیزنس با مشتریانش و یا ارتباط بیزنس‌ها با هم تاسیس می‌شوند و از همین جهت که واسطی بین دو نوع کسب و کار یا فرد هستند، به شرکتهای واسط یا طرف سوم معروف هستند. شرکت ها برای برونسپاری بخشی از فعالیت‌هایشان که مربوط به حمل و نقل و لجستیک است به شرکت های طرف سوم مراجعه می کنند. بخشِ بزرگی از این شرکت‌ها در زمینه تجارت‌های الکترونیکی فعالیت دارند.

شرکت های لجستیکی طرف سوم

چرا باید از خدمات شرکت های لجستیک ۳pl استفاده کرد؟

در عصر فعالیت شرکت‌های بسیار بزرگی همچون آمازون، تنها چیزی که سریع تر از تجارت الکترونیک در حال رشد و افزایش هستند تقاضای مشتری است. هنگامی که حمل و نقل برنامه ریزی شده و یا کالای خریداری شده باشد مشتریان به صورت مداوم بدون در نظر گرفتن سایز سازمانی که از آن خرید انجام داده اند، به دنبال کسب اطلاعات به روز در ارتباط با بسته ی خود هستند. جای تعجب نیست که شرکت هایی که سریع ترین و ارزان ترین روش های حمل و نقل را ارائه می دهند نسبت به رقبای خود پیشی گرفتند. تکنولوژی های جدید جهانی شده و به سرعت تمام جهان را تحت تاثیر قرار داده اند، بالطبع آن برای موفقیت شما باید با همان سرعت  قدم برداشته پیشرفت کنید.

رضایت مشتری اولویت اصلی برای اکثر شرکت‌ها است. کیفیت و سرعت حمل و نقل اهمیت بالایی در تجربه مشتری دارد و در نظر داشتن خدمات مشتری در هنگام مدیریت و برنامه ریزی کل زنجیره تامین کار ساده ای نیست. کیفیت خدامت ارائه شده به مشتری مهم‌ترین فاکتور تاثیر گذار بر وفاداری مشتری است از طرفی این یک حقیقت است که شما به تنهایی نمی توانید تمام خدمات را در بالاترین و بهترین سطح  ارائه دهید.

این دقیقا جایی است که لجستیک ۳pl برای کمک به کمپانی‌ها وارد میدان می شود. لجستیک ۳pl به عنوان یک رابط برای انجام همه‌ی مراحل حمل و نقل و یا تنها بخشی از آن عمل می کند.

شرکت های لجستیک طرف سوم (3pl) بهترین گزینه برای شرکت های کوچک

شرکت های ارائه دهنده ی خدمات لجستیک ۳pl تمام زیرساخت ها، سیستم‌ها، داده ها و تجهیزات مورد نیاز برای انجام موفق پروسه‌ی حمل و نقل را ارائه می‌دهند.

ایجاد یک رابطه قوی با شرکتی که خدمات لجستیک ۳pl را ارائه می‌دهند برای موفقیت زنجیره تامین ضروری است. در این حالت شرکت ها تمام منابع و تمرکز خود را بر تخصص و حرفه ی اصلی خود می گذارند و خدمات حمل و نقل را به شرکت های لجستیک ۳pl می سپارند.

در ادامه دلایل اصلی برای همکاری کسب و کارهای کوچک باید شرکت های لجستیک ۳pl را بررسی می کنیم:همکاری با شرکت های لجستیک ۳pl  موجب صرفه جویی در وقت می شود. اگر صاحب کسب و کار کوچک هستید، احتمالا زمان زیادی را صرف انجام و مدیریت پروسه ی حمل و نقل شرکت خود کرده اید. پروسه ی  حمل و نقل میتواند بسیار استرس زا و وقت گیر برای صاحبان کسب و کار باشد. برون سپاری خدمات لجستیک می تواند زمان بیشتری برای تمرکز بر روی کسب و کار اصلی شما به ارمغان بیاورد.

مزایای همکاری با شرکت‌های طرف سوم

مزایای همکاری با شرکت‌های طرف سوم

همکاری با شرکت های لجستیک ۳pl  موجب صرفه جویی در هزینه هم می شود. خدمات لجستیک را میتوان از طریق لجستیک ۳pl با هزینه‌ی کمتری انجام داد.

  1. همکاری با شرکت های لجستیک ۳pl موجب صرفه جویی در وقت می شود. اگر صاحب کسب و کار کوچک هستید، احتمالا زمان زیادی را صرف انجام و مدیریت پروسه ی حمل و نقل شرکت خود کرده اید. پروسهی  حمل و نقل میتواند بسیار استرس زا و وقت گیر برای صاحبان کسب و کار باشد. برون سپاری خدمات لجستیک می تواند زمان بیشتری برای تمرکز بر روی کسب و کار اصلی شما به ارمغان بیاورد.
  2. همکاری با شرکت های لجستیک ۳pl موجب صرفه جویی در هزینه هم می شود. خدمات لجستیک را میتوان از طریق لجستیک ۳pl با هزینه ی کمتری انجام داد.
  3. علاوه بر این، شما تنها هزینه ی فضایی که استفاده می کنید را پرداخت می کنید. به عنوان مثال، دیگر نیازی نیست هزینه ی سوخت کامل کامیون را بدهید زیرا کامیون حمل بار با بار شرکت های متفاوت پر شده هزینه ی راننده و سوخت آن بین سایر کاربران بسته به فضای اشغالی آن ها تقسیم می شوند.
  4. همکاری با شرکت های لجستیک ۳pl موجب تضمین کیفیت خدمات مشتری می گردد. حفظ زنجیره تامین نیاز به توجه زیادی به جزئیات دارد. گاهی عدم توجه به یک نکته ی خیلی ساده ممکن است منجر به بروز خطا شده و تجربه مشتری صدمه ببیند. لجستیک ۳pl با توجه به اینکه تمرکز اصلی آن ها بر حمل و نقل است و از تکنولوژی های بروز استفاده می کنند لذا برنامه ریزی آن ها منظم‌تر و دقیق‌تر می‌باشد.
  5. همکاری با شرکت های لجستیک ۳pl، شرکت شما را به منابع مهمی تجهیز می کند. در نگاه اول، فرایند حمل و نقل ممکن است شبیه جابجایی یک شی از نقطه ی A  به نقطه B باشد ولیکن در واقعیت، این یک زنجیره ی پیچیده عملیاتی است که نیاز به تجهیزات بسیار بزرگ و گران قیمت دارد. از طریق لجستیک ۳pl تمام تجهیزات مورد نیاز برای انجام پروسه ی حمل و نقل در دسترس کمپانی های کوچک قرار می گیرد.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

مزایای خدمات شرکت های لجستیک طرف سوم برای فروشگاه های اینترنتی

امروزه استفاده فروشگاه‌های اینترنتی از شرکت های لجستیک طرف سوم (۳PL) به بخشی مهم از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان