خانه / اخبار / شرکت لجستیک DHL تعداد ۱۲ هواپیمای تمام برقی از شرکت Eviation خریداری می کند

شرکت لجستیک DHL تعداد ۱۲ هواپیمای تمام برقی از شرکت Eviation خریداری می کند

شرکت لجستیک و حمل و نقل DHL درباره این اقدام گفت که هدفش ایجاد شبکه ای بی نظیر از اکسپرس برقی است و آن را “گامی پیشگامانه در آینده هوانوردی پایدار” می داند. و همچنین افزود که هواپیماهای Evice’s Alice ، به عنوان هواپیماهای کاملاً برقی ، خطوط هوایی باری و مسافری را قادر می سازند تا ناوگانی بدون آلایندگی ایجاد شود و DHL در این زمینه پیشگام است. DHL اشاره کرد که شرکت Eviation سال ۲۰۲۴ را برای تحویل هواپیماهای آلیس در نظر گرفته است.

هماپیمای برقی مدل آلیس که DHL سفارش داده است

دلایل شرکت لجستیک DHL برای خرید هواپیماهای برقی

در اوایل ماه آگوست ۲۰۲۱ ، ارائه دهنده خدمات حمل و نقل سریع و تدارکات جهانی DHL Express اعلام کرد که ۱۲ هواپیمای کاملا برقی از نوعِ Alice eCargo را از شرکت هواپیماسازی Eviation مستقر در سیاتل سفارش داده است.

جان پیرسون ، مدیرعامل DHL Express ، در بیانیه ای گفت : “ما کاملاً به آینده ی عملیات لجستیک بدون انتشار گازهای گلخانه ای ایمان داریم. بنابراین ، سرمایه گذاری های ما همیشه در راستای این هدف یعنی کم کردن ردپای کربن پیروی می کند. برای یک عملیات لجستیکی پاک، برقی سازی هر حالت از حمل و نقل نقش مهمی ایفا می کند. چون این کار ما را به هدفمان، یعنی به صفر رساندن تولید گازهای گلخانه ای نزدیکتر می سازد. “

مایک پارا، مدیرعامل بخش DHL ایالات متحده درباره این اقدام گفت: “ما با استراتژی که  تا سال ۲۰۲۵ داریم، پایداری را در هر بخشی از استراتژی تجاری خود تقویت کردیم. نقشه راه این استراتژی این است و ما متعهد شده ایم که ۷ میلیارد دلار (یورو) تا سال ۲۰۳۰ در عملیات پاکسازی برای کاهش انتشارات گازهای گلخانه ای به زیر ۲۹ میلیون تن تا سال ۲۰۳۰ سرمایه گذاری کنیم و از این طریق به یک هدف مبتنی بر علم دست یابیم. بخش بزرگی از این نقشه راه، تلاش برای تبدیل شدن به یک رهبر در حمل و نقل هوایی پاک است. DHL با سرمایه گذاری در بهره وری عملیات پرواز با آخرین فناوری، در هواپیماهای کم مصرف ، در سوخت هوایی پاک و برقی سازی و استفاده از فناوری هیدروژن سرمایه گذاری کرده است. سرمایه گذاری در هواپیماهای الکتریکی گام بعدی DHL Express برای ادامه راه دستیابی به هدف نهایی یعنی به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ است. “

مشخصات هواپیمای برقی آلیس و مزایای استفاده از آن

DHL اعلام کرد که هواپیمای آلیس تنها با یک خلبان پرواز می کند و قادر است ۲۶۰۰ پوند (معادل ۱۲۵۰ کیلوگرم) بار حمل کند و در هر ساعت پرواز تنها به ۳۰ دقیقه یا کمتر زمان برای شارژ نیاز دارد و حداکثر برد آن تا ۴۴۰ مایل دریایی (معادل ۸۱۵ کیلومتر) است. به گفته DHL ، این هواپیمای برقی در تمام محیط هایی که در حال حاضر توسط هواپیماهای پیستونی و توربینی سرویس می شوند ، قابلیت سرویس دارد و افزود که موتورهای الکتریکی پیشرفته آلیس دارای قطعات متحرک کمتری برای افزایش قابلیت اطمینان و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری هستند. همچنین نرم افزار عملیاتی آن برای اطمینان از کارایی مطلوب، به طور مداوم عملکرد پرواز را زیر نظر دارد.

در پاسخ به این پرسش که مزایای اصلی هواپیماهای برقی برای مشتریان DHL چیست ، مدیرعامل DHL توضیح داد که مسئولیت های محیط زیستی فقط با DHL Express آغاز نمی شود، زیرا مشتریان این شرکت نیز به دنبال شرکای سازگار با محیط زیست هستند. ارائه خدمات به آن دسته مشتریانی که با نیت آنها در انتشار کمتر کربن و مراقبت بهتر از محیط زیست همخوانی دارد ، برای DHL نیز در اولویت قرار دارد.

شرکت لجستیک DHL پیشگام در عملیات لجستیک پاک

وی گفت: “سرمایه گذاری های ما در راه حل های نوآورانه و تلاش های مستمر ما برای به روز رسانی و بهبود ناوگان – علاوه بر آنکه در حال حاضر یک مزیت رقابتی آشکار برای DHL Express است – شبکه حمل و نقل جهانی ما را نیز تقویت می کند. این سرمایه گذاری همچنین به توسعه شبکه ما برای برآوردن نیازهای مشتریان آینده کمک می کند و ارزش افزوده ی پایدارتری را برای آنها فراهم می کند. “

علاوه بر این ، او گفت که علاوه بر این ، DHL همچنین امیدوار است که با این مشارکت بتواند گامی پیشگامانه در آینده ای لجستیکی پایدار با یک شبکه بی نظیر اکسپرس برقی داشته باشد که این امر نیز باعث پذیرش و توسعه بیشتر این فناوری می شود.

استفاده از هواپیمای برقی برای حمل و نقل هوایی کالا توسط DHL

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

ویژگی وسایل حمل و نقل ؛ کامیون ، حجم بیشتر خدمات کمتر

امروزه روی تحلیل مسائل تاکید زیادی می شود. و کسانی که دارای قابلیت دید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان