خانه / اخبار / به بهانه نمایشگاه حمل و نقل

به بهانه نمایشگاه حمل و نقل

۲۶ آذر روز ملی حمل و نقل، در مصلی تهران نمایشگاهی  تحت عنوان (نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ، راهسازی، راه داری و صنایع وابسته) برگزار شد.

جالب اینجاست با وجوداهمیت این موضوع برای شرکت های لجستیکی همچون پایگان، متوجه برگزاری نمایشگاه نشدیم. فقط روز آخر نمایشگاه از تعدادی بیلبورد توی مسیر متوجه شدیم و خوشحال که هنوز وقت باقی است. سروقت نمایشگاه رفتیم، اما فکر ما کجا و نمایشگاه کجا…

جای خیلی سازمان ها از جمله  وزارتخانه های متولی حمل‏ ونقل، تجارت، دارایی، همچنین متولیان گمرک و بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سایر موسسات مرتبط در چنین نمایشگاهی که عنوان بین المللی را یدک می کشید، خالی بود. جای لجستیک از همه خالی تر.

حمل و نقل و لجستیک به عنوان بخش مهمی در توسعه اقتصادی کشورها محسوب می شود و اساساً کشور هایی در فرایند داد و ستد و تجارت موفق هستند که زیر ساخت های موفق و اثر بخشی در حوزه حمل و نقل دارند.

به عنوان مثال حضور شرکت ایران ایر در این نمایشگاه جای بحث دارد. غرفه ای که بعد از صحبت با کارشناسان این مجموعه، متوجه شدیم هیچ دید و صحبتی در مورد حمل و نقل ندارند. بعد از کلی رفت و برگشت از این کارشناس به فلان کارشناس و از فلان کارشناس به فلان مدیر، به نظرات این دوستان در مجموعه ایران ایر در زمینه حمل و نقل دست پیدا نکردیم. یعنی صرفا حضور سازمان ایران ایر فقط به دلیل برخی بایدها بود نه ماهیت نمایشگاه یعنی حمل و نقل.

چنین اتفاقاتی جای تاسف دارد اما موضوعی است که واقعیت داشته و باید راه چاره ای برای آن اندیشید. از همین رو پایگان به عنوان یک شرکت لجستیکی، در کنار تلاش برای خدمات رسانی ارزنده در حوزه لجستیک و حمل و نقل، سعی در استانداردسازی این موضوع دارد و از ابتدای شروع کار شرکت به تحقیق در زمینه لجستیک به صورت حرفه ای پرداخته و ماه هاست شروع به انتشار تجربیات و تحقیقات خود  به صورت مستند کرده است.

چالش های بسیار زیادی در صنعت لجستیک و تجارت الکترونیک وجود دارد که در فصل های مختلف به آن پرداخته ایم. تمرکز بر روی مسائل موجود و ارائه راه حل های قابل اجرا می تواند کمک موثری به حوزه لجستیک داشته باشد. یکی از راه هایی که می توان به استاندارد مورد نیاز در زمینه لجستیک رسید، بررسی عملکرد شرکت های لجستیکی دنیاست تا با الگوبرداری صحیح و استفاده از دانش روز، ایران را در جهت پیشرفت تجارت الکترونیک قرار دهد.

مستندات ارائه شده توسط پایگان نتیجه سالها تلاش و تجربه است و رویکرد روشنی از لجستیک را پیش روی متخصصان این صنعت قرار خواهد داد و ما تا رسیدن به یک چشم انداز جهانی تلاش خود را ادامه می دهیم. از آنجایی که مسیر روشنی پیش رو داریم و پایگان تمام ماحصل خود را در اختیار علاقه مندان قرار داده است، تمام متخصصان، علاقه مندان و فعالان این حوزه نیز دعوت دارند تا همراه پایگان باشند و نظرات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

سیستم مدیریت حمل و نقل

اهمیت سیستم مدیریت حمل و نقل TMS در سال ۲۰۲۰

سیستم مدیریت حمل و نقل TMSدر سال ۲۰۲۰ چه جایگاهی خواهد داشت؟ TMS در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان