خانه / لجستیک / انبار / با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت TNT Express

با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت TNT Express

شرکت لجستیکی تی‌ان‌تی اکسپرس (TNT Express) شرکت چندملیتی خدمات پستی است و دفتر مرکزی آن در شهر هوفدورپ هلند قرار دارد. این شرکت در ۶۳ کشور جهان دارای شعبه بوده و به ارائه خدمات جابجایی اسناد و مدارک و حمل‌ونقل قطعات به بیش از ۲۰۰ کشور جهان اشتغال دارد.

تی ان تی

معرفی شرکت

نام این شرکت، به اختصار تی‌ان‌تی خوانده می‌شود و این نام از توماس نشنال‌واید ترانسپورت، گرفته شده است. مؤسس این شرکت، کن توماس است. توماس، یک تاجر استرالیایی بود که در سال ۱۹۴۶ یعنی کمی بعد از پایان دادن به خصومت های جنگ جهانی دوم در آسیا، کسب‌وکار حمل‌ونقل خود را تنها با یک کامیون آغاز نمود. همزمان با او دو مهاجر مجارستانی کار حمل و نقل خود را با نام Alltrans تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۷ این دو شرکت کوچک با هم ادغام شده و شرکت های ترکیبی TNT Ltd را تشکیل دادند ، و سپس در استرالیا و نیوزیلند کار خود را آغاز کردند. با هدایت ابئلز به عنوان مدیر عامل، TNT به سرعت گسترش یافت و در دهه ۱۹۸۰ حضور خود را در ۱۸۰ کشور تثبیت کرد. به طوری که دومین امپراتوری حمل و نقل در جهان بود که همه عملیات های حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی را انجام می داد.

لجستیک

در ماه آوریل ۲۰۱۵، FedEx اعلام کرد قصد توافق برای خرید TNT Express را به قیمت ۴٫۴ میلیارد یورو دارد،و علت این تصمیم را برای هدف گسترش عملیات خود در اروپا عنوان کرد. این معامله در تاریخ ۲۵ مه ۲۰۱۶ امضا شد و اکنون شرکت TNT یکی از شرکت های تابعه فدکس می باشد.

در سال ۲۰۱۷، TNT Express به شدت تحت تاثیر حملات سایبری NetPetya قرار گرفت، علت آن نیز قرار گرفتن بسیاری از سیستم های عملیاتی و ارتباطی تی ان تی که در اوکراین مستقر هستند بود که در آن حمله سایبری صورت گرفت. TNT Express مجبور شد برای مدت زیادی بسیاری از عملیات خود را  با استفاده از “فرایندهای دستی” انجام دهد که طی این مدت بسیاری از پرونده های آن ها نیز از بین رفتند.

رقبای اصلی شرکت تی‌ان‌تی، شرکت های یونایتد پارسل سرویس و دی‌اچ‌ال می‌باشند.

TNT

ساختار شرکت و واحدهای عملیاتی

این شرکت خدمات حمل و نقل جاده ای و هوایی را در اروپا، منطقه آسیا-اقیانوس آرام، آمریکا، خاورمیانه و آفریقا ارائه می دهد. دسته بندی عملیاتی شرکت به شرح زیر است:

TNT Express : به عنوان بزرگترین شبکه حمل و نقل اکسپرس جاده ای در اروپا فعالیت دارد. همچنین خطوط هوایی بین المللی TNT Airways نیز متعلق به این بخش است. TNT Express بیش از ۷۸۰۰۰ کارمند، ۴۸ هواپیما و حدود ۲۶۰۰۰ وسیله نقلیه جاده ای دارد و در شبکه جهانی خود بیش از ۲۴۰۰ انبار و مراکز توزیع (هاب) را مدیریت می کند.

 

پست TNT : که اپراتور پست در سراسر اروپاست که با برندهای زیر در کشورهای مختلف فعالیت می کند.

  • koninklijke TNT Post BV : کار جمع آوری، دسته بندی و توزیع مرسولات پستی را در هلند انجام می دهد.
  • PostCon : که برند فعال این شرکت در آلمان است.
  • Nexive : برند فعال در ایتالیا
  • Whistl : برند فعال در انگلیس
  • European Mail Networks : شبکه ایمیل اروپا که کار جمع آوری، طبقه بندی و توزیع پست الکترونیکی را در ۸ کشور اروپایی انجام می دهد.
  • Cendris : که خدمات ارزش افزوده ایمیلی مانند اطلاعات مشتری، چاپ و مرکز خدمات مشتریان را دنبال می کند.
  • شرکت Spring : با بخش های Mail Royal Mail و Singapore Post مشترک در پست بین المللی است.

 

TNT Business Solution : راه حل های کسب و کار TNT که طیف وسیعی از راه حل های مربوط به فرآیندهای کسب و کار را ارائه می دهد، مثل مدیریت اطلاعات، مدیریت اسناد، مدیریت امکانات و مدیریت تامین کنندگان.

 

TNT Fashion Group: که واحد تحویل نهایی سفارشات به مشتری با تمرکز بر خرده فروشان در حوزه مد و فشن است.

تحویل سریع پایگان

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

سیستم مدیریت حمل و نقل

اهمیت سیستم مدیریت حمل و نقل TMS در سال ۲۰۲۰

سیستم مدیریت حمل و نقل TMSدر سال ۲۰۲۰ چه جایگاهی خواهد داشت؟ TMS در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان