خانه / لجستیک / انبار / با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت DSV A/S

با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت DSV A/S

شرکت لجستیکی DSV يكی از شركت‌های برتر لجستيک طرف سوم دنياست. این شرکت اصالتی دانمارکی دارد که خدمات حمل و نقل در سراسر جهان را از طریق جاده، هوا، دریا و قطار ارائه می دهد.

 

با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت DSV A/S

معرفي شركت :

شركت DSV يكی از شركت‌های برتر لجستيک طرف سوم دنياست. این شرکت اصالتی دانمارکی دارد که خدمات حمل و نقل در سراسر جهان را از طریق جاده، هوا، دریا و قطار ارائه می دهد. شركت كه توسط نه (۹) شركت حمل‌ونقل مستقل تاسيس شد، در طول دهه‌های گذشته با رشد قابل ملاحظه‌ای مواجه بوده و موفق شده خود را در بين شركت‌های برتر ۳PL جهان جای دهد. شركت اين موفقيت خود را مديون خريد شركت‌های رقيب است. از جمله خرید های مهم آن می توان به این موارد اشاره کرد :

خرید شرکت Samson Transport در سال ۱۹۹۷

  • خرید شرکت DFDS Dan Transport Group در سال ۲۰۰۰
  • H.Bachmann در سال ۲۰۰۴
  • Frans Maas در سال ۲۰۰۶
  • و خرید ABX LOGISTICS در سال ۲۰۰۸

دفتر مرکزی آن در نزدیکی شهر کپنهاگ قرار دارد و در بيش از ۸۰ كشور داراي شعبه بوده و نزديک به ۴۵٫۰۰۰ نفر پرسنل دارد. این شركت پس از اكتساب UTi Worldwide در ژانويه ۲۰۱۶، به چهارمين شركت بزرگ فورواردری جهان تبديل شده است.

با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت DSV A/S

تاریخچه DSV A/S :

در سال ۱۹۷۶ شخصی به نام لایف تولبرگ (Leif Tullberg) و ۹ شرکت حمل و نقل جاده ای مستقل، DSV را تأسیس کردند که مخفف عبارت “De Sammensluttede Vognmænd af 13-7 1976 A / S” به معنی (حامل های مشترک ۱۳-۷ سال ۱۹۷۶) بود. لایف تولربرگ تا زمان بازنشستگی خود در سال ۲۰۰۵ به عنوان مدیر عامل باقی ماند. تا یک دهه بعد از تاسیس، این شرکت عمدتا به عنوان یک بخش حمل و نقل برای صاحبان کار، بصورت قراردادی کار حمل و نقل و تحویل را انجام می داد.

این شرکت در سال های بعد استراتژی خرید شرکت های رقیب را در پیش گرفت و با خریدهایی که در سال های مختلف انجام داد، از طرفی باعث گسترش امکانات و تسهیلات خود و درنتیجه انجام عملیات لجستیک در سراسر جهان شد و هم اینکه با خرید رقبا، به نوعی به حذف شرکت های رقیب پرداخت تا یکه تاز میدان در حوزه لجستیک باشد.

این شرکت بعد از خریدهای خود در سال ۲۰۰۶ نام تجاری جهانی خود را “DSV A / S” معرفی کرد تا از سردرگمی جلوگیری شود.

با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت DSV A/S

خدمات شرکت DSV A/S :

شركت، طيف وسيعی از خدمات لجستيكی را ارائه مي‌كند که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– خدمات جاده‌ای: بخش خدمات بار جاده‌ای اين شركت يكي از سه شركت برتر اروپا در اين زمينه است. اين خدمات با حدود ۱۷٫۰۰۰ كاميون و در سطح قاره اروپا ارائه می شود

– فورواردری هوايی و دريايی: خدمات حمل هوايي و دريايي اين شركت در سطح جهانی، به صورت فورواردری و در واقع بدون مالكيت كشتی يا هواپيما ارائه می شود. خدمات هوايی و دريايی شركت بسته به نياز به صورت درب به درب و ساير اشكال مورد درخواست مشتری ارائه می شود. در صورت لزوم از تركيب شيوه‌های حمل‌ونقل اعم از هوايی، ريلی، جاده‌ای و دريايی استفاده می شود.

– لجستيک قراردادی: اين بخش از خدمات، شامل طراحی راه‌حل‌های لجستيكی و ارائه خدمات مرتبط می گردد. شركت از ۱۳۰ انبار خود به مساحت حدود ۲٫۳ ميليون مترمربع براي ارائه اين خدمات استفاده می كند.

– راه حل های تجارت الکترونیک : ارائه خدمات انبار محلی و بین المللی برای انبارداری ایکامرس برون سپاری شده، پردازش سفارشات و راه حل هایی برای توزیع و تحویل. این شرکت عنوان کرده که راه حل های حمل و نقل کالای تجارت الکترونیک را در سه حوزه ۱- خدمات گام اول (First Mile) ، با استفاده از ناوگان خود و استفاده از خطوط هوایی برای جکع آوری کالا از سراسر جهان و طبقه بندی در انبارهای این شرکت و ۲- گام میانی (Middle Mile) ، با ارائه انبارداری تخصص و خدمات ارزش افزوده برای کالا مثل ذخیره سازی، کنترل موجودی، بسته بندی، کراس داکینگ، برگشتی و لجستیک معکوس و … و ۳- خدمات گام آخر (Last Mile) ، با ناوگان بزرگ خود که ۴۰۰ شهر از ۱۵۰۰ منطقه دور افتاده را پوشش می دهد، انجام داده و خدمات تحویل کالا را بصورت یک روزه، اکسپرس، اقتصادی را شامل می شود.

خدمات لجستيكی تخصصی اين شركت عمدتاً در چهار حوزه خودرو، محصولات مصرفي، بهداشت، های تک(high tech) و توليد صنعتی ارائه می شود.

با شرکت های لجستیکی بیشتر آشنا شوید؛ شرکت DSV A/S

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

سیستم مدیریت حمل و نقل

اهمیت سیستم مدیریت حمل و نقل TMS در سال ۲۰۲۰

سیستم مدیریت حمل و نقل TMSدر سال ۲۰۲۰ چه جایگاهی خواهد داشت؟ TMS در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان