خانه / لجستیک / انبار / از انبارداری پرسودِ آمازون، تا نارضایتی کارکنان انبار از وضعیت موجود

از انبارداری پرسودِ آمازون، تا نارضایتی کارکنان انبار از وضعیت موجود

انبارداری در آمازون این روزها موضوعِ داغ خبرگزاری ها و روزنامه ها شده است. بنابر این اخبار، آمازون پس از ارائه گزارشات مالی انبارهایش، قادر به حفظ کارکنان این بخش از لجستیک نیست. گزارش شده است که آمازون هفته ای ۳ درصد از کارگران ساعتی خود را در انبارهایش از دست می دهد، که به دلیل شهرت و خوشنامی که بواسطه انبارداری در جهان کسب کرده اند خواستار حقوق بالا در محل کار هستند.

شرایط کار سخت در انبارهای آمازون

تحقیقی که اخیرا صورت گرفته اطلاعات جدیدی از آنچه در انبارهای آمازون اتفاق می افتد، آشکار کرده است. شرایط مفتضحی که با شیفت های طولانی مدت و وظایف سنگین برای کارکنان در جهت تحقق اهدافِ تقریبا غیرممکنی که این شرکت برای پردازش سفارشات در تعداد بسیار بالا در نظر گرفته می شود. اخیرا این رسوایی ها به حدی آشکار شده است که تعداد ارکنان زیادی پس از چند روز یا چند هفته از استخدام در آمازون، آنجا را ترک می کنند.

ابعاد جدیدی از روند عملیات در انبارهای آمازون

روزنامه نیویورک تایمز  یک گزارش جنجالی درباره انبار بزرگ آمازون در شهر نیویورک معروف به JFK8 پس از پیگیری زیاد منتشر کرد. بر اساس این گزارش ، این شرکت خرده فروشی ۳۵۰،۰۰۰ کارگر جدید را از جولای تا اکتبر سال ۲۰۲۰ استخدام کرد تا از پسِ خریدهای آنلاین در طی همه گیری بیماری کرونا برآید . که بسیاری از این استخدام ها  “فقط چند روز یا چند هفته دوام داشتند”.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که مسائل مربوط به ماندگاری کارمندان قبل از همه گیر شدن بیماری کووید-۱۹ آغاز شده است. نرخ  بازده شرکت در میان کارگران ساعتی حدود ۱۵۰٪ در سال است که هر هفته ۳٪ از کارمندان از دست می روند. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط سیاتل تایمز ، حمل و نقل و لجستیک در ایالات متحده ، در مقایسه با صنایعی مانند خرده فروشی ، میزان نرخ بازدهی انبارداری در آمازون در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل دو برابر بوده است.

با توجه به گردش مالی سرسام آور ، گزارش شده است که مقامات بالا در شرکت نگران توانایی خود در جذب و استخدام کارگران ساعتی بیشتر هستند. چرا که این کارگران از وضعیت موجود ناراضی هستند. شاید نرخ بالای سود در بخش انبار بخاطر همین کارگزان ساعتی بوده است!

انبارها و مراکز پردازش سفارشات آمازون

اقدامات آمازون برای حفظ کارکنان انبار

ماه گذشته ، این شرکت اعلام کرد که برای کارمندان جدید ۱۰۰۰ دلار پاداش امضا به همراه دستمزد شروع بیش از ۱۷ دلار در ساعت ارائه می دهد. به عنوان مثال ، حداقل دستمزد فدرال در ایالات متحده ۷٫۵۰ دلار در ساعت است ، برخی از حداقل دستمزد ایالت در حدود این تعداد است و یا به ۱۳ دلار در ساعت می رسد. این پیشنهاد بخشی از تلاش این شرکت برای استخدام تقریباً ۷۵۰۰۰ نفر در ایالات متحده و کانادا برای واحدهای حمل و نقل و پردازش سفارشات است.

البته به گفته تایمز ، در مراحل ابتدایی همه گیری کرونا، آمازون از دادنِ اطلاعات مربوط به موارد مثبت COVID-19 را در میان برخی از کارمندان انبار JKFK8 از سایر کارمندان و مقامات دولتی خودداری کرد. در حالی که آمازون به طور علنی گفت که موارد تایید شده را برای مقامات بهداشتی افشا می کند ، سوابق شهر نیویورک هیچ گزارشی را  تا ماه نوامبر  گزارش نکرده است. که این خود یکی دیگر از تخلفات آمازون محسوب می شود.

شرایط حال حاضر در مراکز پردازش سفارشات آمازون

در حال حاضر تقریباً ۱ میلیون نفر در آمازون ایالات متحده مشغول به کارند و سالهاست که به دلیل شرایط سخت انبارها و انبارداری، درگیر بحث و جدال هستند. انبارها در سطح جهان با داشتن ساعات کار طولانی ، وظایف سنگین و تقریباً غیرممکن و نرخ بالای صدمات جسمی گزارش شده، شهرت خود را به عنوان محیط کار طاقت فرسا بدست آورده اند.

گزارش های زیادی از شرایط کار نامساعد در انبارهای آمازون گزارش شده است . از دستمزد پایین گرفته تا حتی امتناع کارکنان از رفتن به دسشویی به دلیل ترس از عدم انجام وظایف محول شده . شورای ملی روابط کارگران (NLRB) آمازون را به صرف “میلیون ها دلار برای آزار و اذیت و ارعاب کارگران خود” ماه ها قبل از رای گیری برای اتحادیه سازی متهم کرد. کارگران در نهایت به اتحادیه سازی رأی دادند. آمازون از آن زمان این ادعا را مورد اختلاف قرار داده است. یکی از اعضای این اتحادیه گفته است : ما انسان هستیم. ما ابزاری نیستیم که برای تعیین اهداف و نرخ های روزانه / هفتگی برخی شرکت ها مورد سوء استفاده قرار گیریم.

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

مزایای خدمات شرکت های لجستیک طرف سوم برای فروشگاه های اینترنتی

امروزه استفاده فروشگاه‌های اینترنتی از شرکت های لجستیک طرف سوم (۳PL) به بخشی مهم از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان