خانه / تجارت الکترونیک / ارسال بسته های تجارت الکترونیک، باعث سودآوری بیشتر برای فدکس شده است

ارسال بسته های تجارت الکترونیک، باعث سودآوری بیشتر برای فدکس شده است

شرکت لجستیکی فدکس (Fedex) و دیگر شرکت‌های ارسال بسته ای که در کار تحویل بسته‌های تجارت الکترونیک موفق بوده‌اند، سود خوبی از این بخش کسب کرده‌اند. سود این شرکت‌ها در سال ۲۰۱۷ به طور میانگین ۱۷% افزایش داشته است. علت این سودآوری را می‌توان در تمایل روزافزون مصرف‌کنندگان برای دریافت کالای خریداری شده در درب خانه‌هایشان دانست.

این نتیجه براساس گزارش مالی‌ای که فدکس منتشر کرده، حاصل شده است. جالب اینجاست که مبلغ درآمد این شرکت لجستیکی، از مبلغی که تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند، بیشتر بوده است.

ارسال بسته های فدکس باعث سودآوری این شرکت شده است

علت سودآوری فدکس چه بوده است؟

رونق در فروش محصولات تجارت الکترونیک، موجب افزایش تقاضا برای کسب وکارهای حمل و نقلی شده است. از آنجا که فدکس نیز بخش بزرگی از خدمات خود را به فروشگاه‌های اینترنتی ارائه می‌کند، سهم او از این بخش به مراتب بیشتر بوده است. به همین خاطر هم فدکس تصمیم دارد با ایجاد انعطاف پذیری بیشتر در عملیات لجستیک خود، با حجم تقاضایی که در آینده نزدیک به سراغش می‌آید، کنار بیاید. از این رو در حال سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برای ایجاد آمادگی بیشتر در ارسال بسته‌های تجارت الکترونیک است. برای این کار فدکس نیاز به جذب سرمایه‌گذار دارد. مدیران این شرکت اطمینان دارند فدکس در این راه موفق عمل خواهد کرد.

در این میان مشاهده می‌شود که حمل و نقل صنعتی نیز در حال افزایش است. با افزایش دستمزد در خدمات ارسال و اضافه شدن هزینه‌های حمل و نقل، فدکس و دیگر شرکت‌های لجستیکی در کشمکش برای پیدا کردن رانندگان کافی و خوب هستند. زیرا این بخش از خدمات، قسمت اصلی در تحقق عملیات لجستیک و نقطه تماس با مشتری است. از همین رو برای فدکس اهمیت بیشتری دارد.

فدکس شرکت تحویل پستی p2p را خریداری می کند

فدکس شرکت تحویل پستی P2P Mailing را خریداری می‌کند

فدکس بازار پر سودی برای گسترش فعالیت‌های خود پیدا کرده است. از همین رو تصمیم دارد با افزایش توانایی‌های زیرساختی، نه تنها مشتریان فعلی را حفظ کرده، بلکه این قدرت را داشته باشد تا فروشگاه‌های بیشتری را برای انجام عملیات ارسال کالایشان جذب کند. پس احتمالا خبرهای بیشتری از اقدامات fedex در راستای پیشرفتش خواهیم شنید!

از همین رو Fedex یک شرکت بین‌المللی تحویل پستی مستقر در انگلستان به نام P2P Mailing را با مبلغ ۱۳۰ میلیون دلار خریداری کرده است. شرکت P2P روی عملیات تحویل بسته‌های تجارت الکترونیک متمرکز است و از همین رو فدکس با خرید این شرکت پستی، توانایی‌ خود را برای جذب خرده‌فروشان اینترنتی افزایش خواهد داد.

P2P یک شرکت پست خصوصی است که خدمات حمل و نقل بین‌المللی را به خرده‌فروشان الکترونیکی ارائه می‌دهد. این شرکت خدمات تحویل درب منزل را در سراسر جهان انجام می‌دهد. همچنین سرویس پردازش برگشتی نیز دارد. بنابراین Fedex انتظار دارد با این خرید، امکان ارائه خدمات تخصصی به بخش بیشتری از بازار تجارت الکترونیک برایش فرآهم شود.

با پایگان همراه باشید

درباره‌ی گروه تولید محتوا پایگان

همچنین ببینید

سیستم مدیریت حمل و نقل

اهمیت سیستم مدیریت حمل و نقل TMS در سال ۲۰۲۰

سیستم مدیریت حمل و نقل TMSدر سال ۲۰۲۰ چه جایگاهی خواهد داشت؟ TMS در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت مشاوره و تماس با پایگان